SVJ a směrnice

Vložil procházka (bez ověření), 23. Únor 2014 - 7:11 ::

Je SVj jako právnická osoba oprávněna k tomu, aby výbor vytvářel a následně předkládal vlastníkům na schůzi shromáždění ke schválení jakékoliv směrnice?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil karelh, 23. Únor 2014 - 17:23

  Dobrý den, SVJ je právnická osoba, která má mj. i různé povinnosti a k jejich realizaci je oprávněno v mezích daných zákonem (např. občanský zákoník; požární ochrana; zákon o službách apod.) vydávat i směrnice či pravidla.

  Nemůže tudíž vydávat směrnice k čemukoliv – musí souviset s činností SVJ – správou domu a pozemku.

  karelh

  Vložil procházka (bez ověření), 23. Únor 2014 - 20:28

  Směrnice týkající se rozpočítání dodávaných služeb musí být jednoznačná, průhledná, zkrátka musí mít hlavu a patu. Směrnice, která se u nás dotýká dodávky určité služby, např. neříká, že člen dostane při odečtu doklad. To považuji za zásadní nedostatek. Dále není ze směrnice zcela jasné, jak se dodávaná služba vlastně rozpočítá, protože znění je naprosto nesrozumitelné, vyúčtování nelze zkontrolovat. Dostáváte se do situace, že si dáváte otázku, zda je to záměr nebo co to vlastně je. Pochopte můj dotaz, lidi co to dělají to neumí, vytváří něco k obrazu svému. Většinu lidi to vůbec nezajímá, ani to nečtou, jenom zvednou ruku při hlasování. Lze takové „směrnice“ zrušit pouze soudní cestou? Já chci jasná pravidla a doklad, abych mohl zkontrolovat co mi vlastně naúčtovali. Na to mám nárok, domnívám se. A prosim nepište mí, že mám tu směrnici udělat, ty tři chytrolíni o to nestojí. Domnívají se, že jsou nejchytřejší. Zatim jsem je na to co stvořili upozornil písemně, co dál?

  Vložil Emill (bez ověření), 24. Únor 2014 - 16:14

  Jsou k dispozici na příslušném krajském soudu. Tam zjistíte kdo a jak schvaluje pravidla pro rozúčtování služeb.

  Vložil Pavel, 23. Únor 2014 - 19:36

  A dále např. účetní směrnice.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".