SVJ a archivace dokladů k činnosti

Vložil lsela, 16. Únor 2017 - 23:08 ::

Jaké jsou povinnosti SVJ k ukládání dokumentace (archivaci) k činnosti (zápisy ze shromáždění, z jednání výboru). Vztahuje se na činnost SVJ zákon o archívní službě ? Pokud ano, v jakém rozsahu. Děkuji. Aleš

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 17. Únor 2017 - 0:50

  Aleši,

  že SVJ nikdy nepodléhala zákonu o archivnictví jsem napsal v roce 2012 na hlavní stranu tohoto webu:

  http://www.portalsvj.cz/…archivnictvi

  K ukládání dokumentace je tak potřeba využít zdravý selský rozum. Můžete se inspirovat v zákoně o archivnictví.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Jar (bez ověření), 17. Únor 2017 - 2:09

  Ato je pane Pavle velká chyba a mělo by se to změnit, protože selský rozum měli sedláci, ale těch už dnes málo a tak i s nimi ten selský rozum tlí v hrobě.

  Uvádím příklad:

  Mohu prosím nahlédnout pane předsedo, do účetních knih za rok 2014 a 2015? Já je nemám. A kde jsou? U mé účetní ve městě N. Proč je má účetní ve městě N: Proč bych si je od ní bral, když jim nerozumím. No, to je Váš problém, tak já jim snad rozumět budu, tak mi do nich dovolíte nahlédnout? Ale já si je brát nebudu od účetní, co bych s nimi dělal, když jim nerozumím…atd. atd.

  Odjinud:

  pane předsedo, před půl rokem jsem Vám psala, že mi padají z balkonu kachle, pak jsem Vám psala před třemi měsíci znovu, pamatujete si to a můžete mi na něj odpovědět?

  Já ale maily nearchivuji.

  Pane předsedo, měli bychom si od developera vyžádat ověřenou stavební dokumentaci, vlastník stavby, u BD SVJ, by mělo stavební dokumentaci archivovat po celou dobu životnosti stavby. ( Předseda, ing, odbor pozemní stavby)Prosím, Vás a můžete mi říct, k čemu by nám ta dokumentace byla?

  No k čemu by nám byla usnesení výboru, zápisy ze shromáždění, tam se přece nic důležitého neřeší. Navíc, někdo by ty kecy, co tam píšeme mohl vzít vážně. Když píšu kecy, je to v porovnání s tím, co e v zápisech často uvedeno, slušné slovo.

  Jar

  Vložil Neznalý (bez ověření), 19. Únor 2017 - 14:06

  pan Pavel je předseda svého SVJ a ve vedení nějakého BD. Takže se není čemu divit, že dokumentaci „nearchivuje pro účely nahlížení spoluvlastníků“ ale JEN pro účely své vlastní právní ochrany. Jiný se k dokumentaci NEDOSTANE, i kdyby se na hlavu postavil. Jde o způsob vládnutí tam kde se prosazuje kleptokracie.

  Účinnější je zaplatit dvěma Ukrajincům (vymahačům práva) kteří milého předsedu navštíví a nebudou mu „vyhrožovat“ ale upozorní jej jaké zdravotní rizika může mít, pokud dokumentaci neprodlenně nevydá (rovnou mu mohou předložit doklad o svém „zdravotním“ vzdělání získaném na misi na Донбасe). Jiný způsob jak změnit myšlení věrchušky v SVJ, neexistuje.

  Názory předseda Pavel zde prezentuje již drahnou řádku let (od kdy tu píše… od r.2006 ? …tak as tak).

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".