SVJ ????

Vložil hade3237 (bez ověření), 5. Září 2012 - 19:25 ::

mam dotaz jsme svj 19bytu v osobnim vlastnictvi z 68 zbyle maji najemne smlouvy mame delat revitalizaci v cene 19000000 pride mi ze jediny kto na tom vydela je majitel jelikoz pak cena prodavanych bytu pujde nahoru dale jak je to se společnyma prostormy jelikoz mame pradelnu sušarnu kolarnu ale klice od nich ma jen par bytu tudiž proč mam prispivat na tyhle prostory když je nevyuživam at.an posledni schuzi mi bylo řečeno ze svj nemuže vlastnit tyhle prostory a majitel je chce prodat

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Krupp, 6. Září 2012 - 22:40

  Hlavně jste nenapsal, zda jste vlastník, nebo nájemník. Pokud jste nájemník, tak se vás revitalizace finančně netýká. Máte nájemní smlouvu a platíte podle ní. Právě tak se vás netýkají společné prostory pokud jejich užívání nemáte ve smlouvě.

  Píšete zmateně, že majitel chce společné prostory prodat. Pokud mají majitele, tak se nejedná o společné prostory.

  Jirka

  Vložil lake, 6. Září 2012 - 0:19

  Jeden dotaz se z úvodního příspěvku vydolovat dá:
  "... jak je to se společnyma prostormy jelikoz mame pradelnu sušarnu kolarnu ale klice od nich ma jen par bytu tudiž proč mam prispivat na tyhle prostory když je nevyuživam"

  Pane hade3237,
  přispíváte nejen na prádelnu, sušárnu a kolárnu, nýbrž na všechny společné části domu. To je Vaše zákonná povinnost. Kdo tyto místnosti užívá je bezvýznamné.

  Pokud společné místnosti v domě užívají pouze někteří vlastníci jednotek výhradně pro sebe, požádáte prostě o umožnění vstupu, nebo navrhnete na shromáždění schválit pravidla užívání těchto místností.

  Vlastníkovi vyloučenému většinovým rozhodnutím z užívání některé společné části domu náleží finanční náhrada ve výši poměrné části nájemného, které by bylo v místě obvyklé za obdobný prostor. Tuto částku můžete požadovat přímo na SVJ bez ohledu na to, kteří jednotlivci místnosti užívají.

  lake

  Vložil NeznáIek˙ (bez ověření), 6. Září 2012 - 23:59

  většinovým rozhodnutím z užívání některé společné části domu náleží finanční náhrada…

  • požadovat můžeme třeba „hodinky s vodotryskem“ :)
  • pochybuji, že by byl vyloučen prokazatelně tj. „většinové rozhodnutí“ bylo materializované v nějakém usnesení. Prostě bude „vyloučenému Vlastníkovi“
   • nadstandartně – verbálně oznámeno, že mu přístup umožněn nebude nebo
   • podstandartně – nebudou se s ním na téma vůbec bavit

  …částku můžete požadovat přímo na SVJ bez ohledu…

  • z jakých peněz? (vybíral by se nějaký „desátek“ od těch spoluvlastníků kteří takto omezeni nejsou nebo jen od těch, v jejichž zájmu by byl spoluvlastník omezen v užívání ?)
  • když SVJ vlastníkovi po písemné výzvě nevyhoví, a to ani tím, že by mu přístup umožnilo ani tím, že by mu náhradu vyplatilo,
   • že si má sám zjistit „…výši poměrné části nájemného, které by bylo v místě obvyklé za obdobný prostor…“ a započítat ji dle §580 ObčZ ? …a k jakému datu ?
   • anebo se musí obrátit na soud a domáhat se buď umožnění užívání nebo finanční náhrady ?

  Neználek (motto: proklamace jsou k ničemu)

  Vložil Kubajz (bez ověření), 5. Září 2012 - 23:05

  to neni dotaz ale zmatene konstatovani

  Vložil svjdukelská111, 5. Září 2012 - 22:35

  Poněkud zmatený dotaz.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".