společná anténa

Vložil Anonymous, 28. Listopad 2012 - 10:01 ::

Dobrý den

Měl bych prosím Vás dotaz jestli občan bydlící ve státním bytě má nárok na společnou anténu,neboť na úřadech se domáhají práv,že neexistuje žádný zákon na společnou anténu a oni mají smlouvu s UPC a přes to nejede vlak.

Zajímalo by mě jaký zákon nebo paragraf jestli něco takového je moc děkuji.

s pozdravem

Jan Kachlík

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 9. Prosinec 2012 - 10:55

  Dvě předchozí odpovědi tazateli nijak nepomáhají. Napsal jasně, že je nájemcem. Platí pro něj nájemní smlouva. Výčet poskytovaných plnění a výše úhrady (nebo alespoň způsob jejího určení) je povinnou součástí nájemní smlouvy, jinak by šlo o smlouvu absolutně neplatnou. Viz § 686 a následující Občanského zákoníku.

  Takže rada pro tazatele:
  zjistěte co máte uvedeno ve Vaší nájemní smlouvě o poskytovaných plněních (službách), o jejich rozsahu a ceně. Pouze podle nájemní smlouvy lze určit, zda máte na něco nárok a případně v jakém rozsahu. Zda má někdo smlouvu s UPC je pro Vás bezvýznamné. Plnění Vám poskytuje vždy pronajímatel.

  lake

  Vložil ivo6 (bez ověření), 10. Prosinec 2012 - 9:58

  Zakon pravi, ze vlastnik domu je povinen umoznit uzivateli bytu prijem rozhlasoveho a televizniho vysilani. V uvedenych odkazech na vyklad CTU lze vycist, ze neni zadny narok na STA a naopak ze ani pritomnost UPC v dome nezbavuje majitele povinnosti uzivateli umoznit napr. idividualni prijem. ivo6

  Vložil ivo6 (bez ověření), 8. Prosinec 2012 - 23:26

  Na STA „narok“ neni, ale na „antenu“ obecne „narok“ je. http://www.portalsvj.cz/…i-anteny-sta#…

  ivo6

  Vložil petrsv, 28. Listopad 2012 - 12:01

  Diskusí na téma STA je tu již několik, stačí hledat. Řešilo se to např. zde – http://www.portalsvj.cz/diskuse/sta…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".