Souhlas SVJ

Vložil Karel Uhlicek (bez ověření), 4. Březen 2021 - 11:23 ::

Dobry den, potreboval bych udelat jasno v hojne pouzivanem „potrebujete souhlas SVJ“. SVJ (spolecenstvi) je nejvyssim organem.

Statutarni organy mame:

 1. shromazdeni
 2. vybor

Ve stanovach mame uvedeno: „Společenství dále zajišuje se souhlasem všech členů společenství změny stavby (nástavby, přístavby , příp. rekonstrukce a modernizace) a změny v užívání stavby. K prijeti usnesení o podstatných změnách týkajících se společných části domu je rovněž zapotřebí souhlasu všech vlastníků jednotek. Jde-li o modernizaci, rekonstrukci, stavební úpravy a opravy společných částí domu, jimiž se nemění vnitřní uspořádání domu a zároveň velikost spoluvlastnických podílů na společných částech domu, postačuje souhlas třičtvrtinové většiny všech vlastníků jednotek.“

Takze pokud potrebuji stavebni upravu je nutne organizovat shromazdeni nebo staci obejit vsechny vlastniky individualne? Totiz ve stanovach je clanek, ktery upravuje o cem musi rozhodovat shromazdeni ale o vyse zminenych stavebnich upravach tam neni ani slovo.

Dekuji Uhlicek

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Macegriffin (bez ověření), 4. Březen 2021 - 12:24

  Nepíšete kde chcete stavební úpravu provést.V tom výcucu ze stanov to máte popsané – všechno co se týká společných částí, na to potřebujete souhlas vlastníků.

  Pokud je to u Vás ve vlastním bytě a zásah není do nosné zdi apod., tak nemusíte mít nic, než jen oznámit výboru, že budete provádět rekonstrukci. Pro ostatní v domě ještě oznámení na nástěnce(třeba s omluvou), že se v hodinách od – do bude něco dělat.

  Vložil Karel Uhlicek (bez ověření), 4. Březen 2021 - 12:42

  Dobry den, dik za reakci. Tyka se to spolecnych casti a budu potebovat souhlas vlastniku. Otazke je spis, jestli se kvuli tomu musi delat oficialni shromazdeni (se vsemi nalezitostmi) nebo staci sousedy obejit a nechat si podpast papir ve stylu „Souhlasim s upravou … podpis“.

  dekuji

  Vložil Pavel II (bez ověření), 4. Březen 2021 - 16:49

  Potřebujete souhlas vlastníků s pořízením nové věci umístěné ve společných prostorách a souhlas se zásahem do společných zařízení. Součástí listiny by měl být výkres a technická zpráva. Zejména způsob uchycení a technické řešení těsnosti průchodů a zamezení průniku hluku do konstrukcí domu. Dle mého názoru potřebujete s pořízením nové věci souhlas všech.

  Vložil anonymouse (bez ověření), 4. Březen 2021 - 13:09

  Pokud sám nevíte/neuvedete přesně, co vlastně budete dělat/zasahovat se společnými částmi domu, tak se rady nedočkáte. Nebo je to snad tajemství?

  Vložil Karel Uhlicek (bez ověření), 4. Březen 2021 - 13:20

  tajemstvi to neni, poterbuju dat klimatizaci na strechu, tzn udelat par der ve spolecnych castech domu. Jen jsem si myslel, ze pro moji otazku neni dulezite.

  Vložil anonymouse (bez ověření), 4. Březen 2021 - 15:29

  Za ten „hučák“ na střeše, Vás určitě všichni, kteří to budou muset ve dne v noci poslouchat, určitě pochválí:-)

  Vložil Macegriffin (bez ověření), 4. Březen 2021 - 14:27

  No je to důležité, protože od toho se odvíjí kolik lidí Vám to musí schválit. Ve vašem prvním příspěvku máte odpověď – Protože neměníte vnitřní uspořádání domu a zároveň velikost spoluvlastnických podílů na společných částech domu, postačuje souhlas třičtvrtinové většiny všech vlastníků jednotek.

  Vložil Karel Uhlicek (bez ověření), 4. Březen 2021 - 15:43

  dobre, staci mi 3/4 hlasu. a jakym zpusobem se o ten souhlas oficialne da pozadat? Staci zajit za sousedy a zeptat se jich nebo se mu udelat shromazdeni svj. diky

  Vložil 25Malý (bez ověření), 4. Březen 2021 - 16:32

  Vážený pane Uhlíčku. Každý vlastník jednotky je nadán právem souhlasit, či nesouhlasit s věcmi, týkajícími se jeho vlastnictví. Jako vlastník jednotky je spoluvlastníkem společných částí a i o nich tedy může rozhodovat. Je členem společenství, ale pozor, toto je přirozeně naplněná množina vlastníků. Vedle toho je zde společenství jako právnická osoba (s IČ), na kterou jsou delegována práva společné části spravovat. Spravovat, nikoli o nich rozhodovat.

  Pokud vaše stanovy neobsahují povinnost rozhodovat o společných částech výhradně na shromáždění vlastníků, pak lze dojít k rozhodnutí pomocí individuálního dotazování vlastníků. Záleží na tom, kolik hlasů vaši žádost podpoří.

  Doporučuji, abyste svoji žádost o souhlas formuloval velice pečlivě a jednoznačně, aby nikdo ze spoluvlastníků nenabyl dojem, že jej chcete podfouknout.

  Nejlépe by bylo žádost sestavit na listinu obdobně jako usnesení pro hlasování per rollam pro každého dotazovaného zvlášť: Úplný text žádosti a pod ním místo pro jméno, podíl na společných částech, vyjádření k žádosti (souhlasím / nesouhlasím), místo, datum a podpis respondenta.

  Podpisový arch bych já nepoužil, znáte to: jak hlasovat tamten, souhlasil, nebo ne? Podepíšu až podepíše onen, nebo když podepsal ten, já nepodepíšu…

  Pokud se vám podaří sehnat potřebný počet hlasů, je věc schválená, výboru to pouze oznámíte.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".