soc.pojištění u SVJ v roce 2009 ?

Vložil Jana Jarolímková, 17. Listopad 2008 - 19:11 ::

Bude od roku 2009 u členů výboru kromě zdravotního také soc.pojištění ? Pokud ano, můžete mi sdělit odkaz? Děkuji Jana

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel, 18. Listopad 2008 - 0:01

    S ohledem na legislativní kutilství našich 282 Vyvolených je predikce právního stavu k 1.1.2009 obtížná.

    Nicméně podle stavu dnes v 7 hodin ráno, to vypadá, že sociální daň nebude uvalena na členy statutárních a dalších orgánů právnických osob.

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil Anonymouscxgbx (bez ověření), 17. Listopad 2008 - 19:53

    Jo a ještě je jedna možnost, které jde využít – když se to šikovně napíše tzv. práce provedená formou sousedské výpomoci a tam se nedaní nic. JarekSVJ

    Vložil Anonymousssss (bez ověření), 17. Listopad 2008 - 19:44

    Jano oprav mě, jsem statutár 8 rok a nikdy jsem žádné zdravotní ani sociální pojištění z titulu mé funkce neplatil ani nepodával. Svou funkci vykonávám zadarmo. SVJ se mnou vždy uzavře smlouvu na drobné udržbářské práce, organizační práce a drobné administrativní práce. Je to Dohoda o provedení práce a nepřesáhne nikdy 150 hodin za rok, SVJ platí srážkovou daň 15%. JarekSVJ

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".