Sklepy

Vložil Alexandra (bez ověření), 31. Květen 2019 - 6:50 ::

Dobry den, mam dotaz ohledne sklepu v os.vlastnictvi. Jeden vlastnik BJ ma sklep, ktery patri k jeho BJ, radne za nej plati atd. Problem je v tom, ze v tomto „jeho“ sklepu ma udajne velke praskliny a chce po SVJ, tedy vsech vlastnicich, aby mu tento „jeho“ sklep opravili z FO, aby se na oprave podileli vsichni. Netusim co rika zakon nebo vyhlaska, jestli se na opravach sklepu v os.vlastnictvi podileji vsichni a jde to z FO a nebo je to zalezitost pouze vlastnika BJ a samozrejme taky, jak je to s pozvanim statika. Jestli jej zaplatime z FO nebo si statika musi pozvat majitel sklepu. Nevime kde je pravda a cim se pravidla ridi, prosim vas o odpoved nebo odkaz na zakon ci vyhlasku, ktery toto upravuje. Podotykam, ze nejde o spolecne prostory. Dekuji vsem za ochotu.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil anonim (bez ověření), 2. Červen 2019 - 5:43

  Skleppy jsou součástí společných prostor, ale převedeny k úžívání vlastníkům.

  Praskliny musní opravit nechat opravit výbor společenství, ze společných finančních prostředků.

  anonim

  Vložil anonymouk (bez ověření), 31. Květen 2019 - 8:46

  Problem je v tom, ze v tomto „jeho“ sklepu ma udajne velke praskliny a chce po SVJ,
  Kdybyste se podívala na normy, tak zjistíte, že žádné OV neexistuje, nebudete psát že má údajně, ale požádáte o vstup do sklepa pro zjištění stavu. Také si zjistíte jak je to s tím vlastnictvím sklepa (mám v PV sklep i v KS a je to jen olaťkovaná kóje ve sklepě).
  Podotykam, ze nejde o spolecne prostory Tak proč to řešíte?
  Základem je si načíst normy, pak zjistíte i možnosti! Jste-li ve výboru … Víte nic a chcete to řešit.

  Vložil . (bez ověření), 31. Květen 2019 - 7:53

  Především si musíte ujasnit, co to je za sklep a kde se nachází. Sklep může být jednotka zapsaná v katastru jako vlastnictví patřící někomu konkrétnímu. Sklep může být jako ohraničený prostor ve společných částech domu určený k úžívání konkrétní osobě. Jak tedy vypadá ten sklep? Píšete, že nejde o společné prostory.

  Vložil . (bez ověření), 31. Květen 2019 - 8:04

  Co je o sklepích napsané v Prohlášení vlastník? Z toho musíte vycházet.

  Vložil MartinII, 31. Květen 2019 - 11:28

  „Podotykam, ze nejde o spolecne prostory“

  Dotyčný by mohl požadovat náhradu škody, pokud by „PRASKLINY“ vznikly v důsledku oprav, zásahu a pod. ve společných prostorách. Nemělo by být rozhodující, zda jde o praskliny v bytě nebo ve sklepě (který patří k jeho BJ, řádně za něj platí atd.)

  Nechce se mi věřit, že sklepy jsou částí bytu a platíte za ně příspěvek správy domu a pozemku (dle vás fond oprav).

  Stále ale jde o to to, „kdo“ nebo „co“ je původce „PRASKLIN“.

  Dále ad) „Netusim co rika zakon nebo vyhlaska“

  Takže si nastudujte NOZ a např. zák. 67/2013 ZoS (a jeho novela 104/2015 o zúčtování tepla) a NV 366/2013 (úprava některých záležitostí souvisejících s bytovým spoluvlastnictvím).

  Vložil IN (bez ověření), 1. Červen 2019 - 16:38

  V SVJ máme stanoveny podíly, kdy v sumě podílu je výměra kóje, tzn., že vlastníci přispívají na správu domu a pozemku i za tyto kóje?Je to tak OK? Ve smlouvě na byt je uvedeno: byt se skládá kromě jiného také ze sklepa a lodžie. Sklep – laťková kóje v podílu zahrnut je, lodžie není. Co je na tom chybně?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".