Rozuctovani nakladu za teplo a spravu

Vložil Lidus (bez ověření), 23. Září 2019 - 8:36 ::

Dobry den.Nase SVJ se sklada z 31 bytu.Vetsina jsou to maly byty.Podle rocniho vyuctovani jsem zjistila,ze veskere polozky se u nas rozpocitavaji podle velikosti bytu.Souhlasim s tim,ze skutecne dodane teplo se pocita podle meraku a velikosti bytu.Co se ostatniho tyce jako oprava vymeniku a rezervacni poplatek teplarny(kazdy mesic stejna castka i kdyz to teplo nedodavaji)spra­vedlive by melo rozdelit na mnozstvi bytu?To same s rozpocitavanim spravy.Odmeny predsedovi,do­movniku,ucetni­.Proc velky byt plati vic za stejnou praci?Prosim o radu.Jak to chodi v jinych SVJ a jak je to spravny?Dekuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Čmuchal (bez ověření), 29. Září 2019 - 10:32

  furt to je dokola, paňmámo…

  §8/1 zák.67/2013 – vyžádejte si podklady
  (Všechny, VŠechny, VŠEchny, VŠEChny, VŠECHny, VŠECHNy, VŠECHNY !!!!)

  §8/2 zák.67/2013 – reklamujte nesoulad předloženého vyúčtování s vyžádanými podklady.
  (vyžaduje to dobrou znalost postupů BEZ OHLEDU co Vám tvrdí + za zády právníka (ale ne pitomého) !!!!)

  Pokud Vám nedojde k vyjasnění, … pak různé postupy a taktiky najdete v příspěvcích mých i jiných praštěnců co jsou se mnou ve shodě: že SVJ je slouhou vlastníků, a nikoli pánem sám sobě či hůře, pánem vlastníků. Já dělám co můžu abych v mém domě, temné pány (včetně Saurona) porazil.

  Čmuchal

  Vložil předseda výboru (bez ověření), 29. Září 2019 - 12:36

  SVJ je právnická osoba, která jedná svým statutárním orgánem. Jako vlastník jsem sice předseda výboru, ale hlavně soused ostatních vlastníků. Pokud by mi nějaký arogantní blb tvrdil, že jako předseda výboru jsem jeho slouhou, tak by nepochodil. Zákony díky svému vzdělání znám určitě lépe než ten blb.

  Vložil Čmuchal (bez ověření), 2. Říjen 2019 - 22:55

  Nevím jaké máte vzdělání (kterým se zde chlubíte) pane „předseda výboru“ ale věřte, že ačkoli nemám diplom z PF UK, vzdělání mám. Pro tuto oblast dostatečné.

  Máte ale pravdu !! Na hodně místech nemají k dispozici takové „arogantní blby“ jakým mně Vy hrubý muži, nazýváte. A tam trpí. To se pak vlastníci z těchto domů zde ptají na pomoc nebo na relevantní radu, proti takovým morálně shnilým individuím, kteří si myslí, že jim patří ta malá moc, kterou obdrželi po volbě do výboru. Ta moc, která je určena k činnostem okolo správy domu (jo a pozemku :)), ke starání se o to, aby mezi vlastníky nedocházelo k nesrovnalostem ohledně jejich povinností, k… k… A to je činnost veskrze úslužná, činnost za kterou jste tučně placen. A když říkám tučně, míním tím, že i „1-Kčs“ daná za odměnu Vám ve Vašem SVJ, je vysoká ztráta.

  Já nejsem Zoro, ale když mohu, rád altruisticky pomohu (nejen Vašim sousedům) srazit takové naduté špekové palice k výšin ke kterým se upínají a prozářit tím jejich zatuchlé dvorce, světlem poznání. Poznání, že lidi jako Vy, mají být umlčeni a nepomůže li to, drženi s náhubkem.

  Buďte rád a pějte ódy že mne, kterého arogantním blbem nazýváte, nemáte ve svém banánistáně, kde zjevně „SVJ je pánem vlastníků“. Naučil bych Vás novým kouskům, stejně jako se mi to daří u nás.

  Pěkný den

  Čmuchal

  Vložil Arveno, 24. Září 2019 - 14:07

  Arveno

  Proto, ze vlastnite vetsi cast spolecnych prostor, tedy vetsi cast baraku, mate vetsi kus spravovaneho majetku. I kdyz…radeji…

  Vložil Počtář (bez ověření), 23. Září 2019 - 9:18

  „Proc velky byt plati vic za stejnou praci?“

  Odpověděla jste si: Protože je velký.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".