Rozhodnutí soudu

Vložil maryanna, 4. Červenec 2019 - 21:28 ::

Dobrý den,dle prohlášení vlastníka je lodžie součástí bytové jednotky,ač se plocha lodžie nezapočítává do podlahové plochy. Na lodžii byly provedeny společenstvím stavební ůpravy, odstranění dlažby, čímž mi byla způsobena škoda. Mám naději na náhradu škody soudní cestou? Mělo by být posuzováno dle Zákona o vlastnictví bytů. Předem děkuji za názor.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JarekSVJ, 6. Červenec 2019 - 0:32

  Hele pokud je něco v tvém vlastníctví tak v první řadě proč jsi dopustila aby někdo páchal tzv. škodu na tvém vlastnictví, co jsi udělala pro to aby nedošlo k odstranění dlažby z tvé lodžie…

  Vložil P_V (bez ověření), 5. Červenec 2019 - 13:48

  Podle ZOVB je balkón nebo terasa společnou částí domu. Takže prohlášení může být v tom ohledu neplatné. Můžeme slovíčkařit jak moc je ten Váš stavební útvar lodžie nebo už balkon, jestli lodžie není speciální případ balkonu apod.

  Pak taky nevím jak to myslíte s tím odstraněním dlažby. Jako že už tam novou nedali?

  Vložil Justitianus, 5. Červenec 2019 - 0:35

  Maryanno, jistěže platí, že součástí jednotky jsou místnosti, případně balkon, lodžie či terasa. Ale …

  Víte co je to „místnost“?
  Místnost je podle stavební definice prázdný prostor, ohraničený stěnami, stropem a podlahou. Vlastníte-li místnost, neznamená to, že byste vlastnila i strop, podlahu a stěny té místnosti.

  Víte co je to „lodžie“?
  Je to prázdný prostor, ohraničený stěnami, stropem, podlahou a zábradlím. Vlastníte-li lodžii, neznamená to, že byste vlastnila i její strop, podlahu, štítovou stěnu, stavební nosné prvky, hydroizolaci, vyrovnávací vrstvu, nášlapnou vrstvu, či zábradlí té „vaší“ lodžie. Vy vlastníte ten prázdný prostor.

  Z jakého důvodu si myslíte, že vlastníte i něco jiného kromě toho prázdna? Proč se domníváte, že do pojmu „lodžie“ patří i stavební prvky, které lodžii ohraničují? Máte to takto výslovně uvedeno v Prohlášení vlastníka budovy? Prosím citujte, to by nám pomohlo lépe pochopit Vaši situaci.

  Mimochodem: přístup na „vaši“ lodžii nejspíše není možný bez Vašeho svolení. Pokud jste tedy svolila a strpěla, aby tam SVJ nechalo provést nějakou stavební úpravu, pak to vidím tak, že jste s těmi pracemi vyjádřila souhlas, a to konkludentně (facere, omitere, pati = konáním, nekonáním či strpěním). A předpokládám, že soud by to viděl stejně.

  Justitianus

  Vložil Viktorie (bez ověření), 4. Červenec 2019 - 22:00

  „Mělo by být posuzováno dle Zákona o vlastnictví bytů.“

  Škoda tedy vznikla před 1.1.2014 a nárok na náhradu škody je promlčený.

  Vložil maryanna, 4. Červenec 2019 - 22:24

  Škoda vznikla v r.2018

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".