Rekonstrukce - jak posoudit správnou nabídku?

Vložil Veronika (bez ověření), 12. Červen 2018 - 12:22 ::

Dobrý den, ráda bych se optala, pokud někdo z Vás řeší rekonstrukci bytu, jak přesě vybírá nejlepší nabídku a ověřuje si, že ho řemeslník zv. nenátáhnul? Chápu, že řada z Vás bude manuálně zručná a budete se v oblasti orientovat, někteří z nás ale bohužel elektrických rozvodům atd. tolik nerozumí a nevím tak například jestli odhad ceny 60 tisíc za rozvody v 1+1 je adekvátní, kolik by měly dělat podlahy, vybourání zdí atd… Jde mi o to, že řemeslník mi na klíč vytvořil nabídku na rekonstrukci a já nevím, jak posoudit, zda je ta cena adekvátní, jelikož jde o první byt, který rekonstruuji. Jak jste něco podobného řešili Vy? Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil VN (bez ověření), 12. Červen 2018 - 20:16

  je spousty elektrikářských firem , které zde uvádějí i orientační náklady. Zkuste googlovat..

  Vložil ... (bez ověření), 12. Červen 2018 - 15:46

  Cena 60 tisíc za kompletně nové rozvody elektřiny i s frézováním drážek do panelů v bytě 1+1 je nadhodnocená. Dělali jsem nové rozovody včetně jističů do bytu 2 + kk, kde se dělaly rozvody i pro sporák tři fáze, který tam nebyl a bylo to za 35 tisíc. Bylo to včetně revizní zprávy. Hledejte další nabídku nebo nabídky. Pak můžete posoudit, co odpovídá reálu.

  Vložil JaVa, 12. Červen 2018 - 16:23

  „nové rozvody elektřiny i s frézováním drážek do panelů v bytě 1+1 je nadhodnocená.“

  Mohl by jste mi prosím napsat, na základě jaké vyhlášky(ČSN,sta­vebního povolení), je povoleno frézování drážek na rozvody elektřiny v panelu.Mému známému to autorizovaný technik SÚ zakázal.

  Děkuji předem.JaVa

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 13. Červen 2018 - 11:47

  Mému známému to autorizovaný technik SÚ zakázal.
  Proč lidi neumí položit otázku PROČ, podle čeho je to zakázáno, uveďte normu. Úředníci jsou námi placení služebníci. Kdyby to nebylo možné, tak by se to nemělo nabízet.

  Vložil Petr123 (bez ověření), 12. Červen 2018 - 14:22

  Dobrý den, určitě bych si zjistil reference o dané firmě (na Internetu, od zákazníků a pod.), jestli se jedná o spolehlivého partnera, zda práci odvádí kvalitně, dodržuje technologické postupy, dodržuje termíny. Ne vždy totiž platí, že nejlevnější nabídka je ta nejlepší. Doporučil bych získat alespoň 2–3 nabídky pro srovnání a sepsat smlouvu o dílo.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".