Prosím o odpověď

Vložil Anonymous, 5. Květen 2009 - 19:55 ::

Dobrý den, bydlím v domě o 24. bytových jednotkách z toho je 17. bytů v osobním vlastnictví, zbývajích 7. má jednoho vlastníka. Lidé v 17. bytech by si chtěli udělat vlastní elektrické topení (centrální kotelna je v dezolátním stavu). Můj dotaz zní zda je majitel 7. bytů povinen zřídit elektrické topení v těchto 7. bytech. Děkuji za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil E56 (bez ověření), 6. Květen 2009 - 8:51

  Vážený Anonymousi,

  změňte, prosím, nadpis diskuse např. na:

  Rekonstrukce otopné soustavy domu, Jaké souhlasy je třeba před změnou topného média?

  Už se to tu řešilo, proveditelné to je, ale souhlasů je předem třeba spousta.

  apod.

  Děkuji.

  Vložil Matějka Jaroslav, 6. Květen 2009 - 8:39

  Vážená/ý Anonymous,

  k odbornější odpovědi je nutné znát, jak je otopná soustava domu uvedena v „Prohlášení vlastníka“, vhodné je znát i znění vašich stanov.

  Dále je nutné znát, jakou energetickou koncepci má příslušná obec či region.

  Je nutné mít souhlas dodavatele elektrické energie, že stávající rozvodná síť od trafostanice až po přívod do domu má dostatečnou kapacitu a je schopna zajistit přenos elektřiny pro otápění všech 24 jednotek=bytů (nestačí pouze pro 17 jednotek/vlas­tníků).

  Na základě výše uvedeného se bude muset uskutečnit rekonstrukce domovního rozvodu elektrické energie, jelikož ten určitě není kapacitně schopen přenosu potřebného množství elektrické energie.

  Matějka

  Vložil HJ (bez ověření), 6. Květen 2009 - 14:12

  Vy mi pořád nerozumíte, mě jenom zajímá zda nezůstanu bez topení, jestli je vlastník povinen mi topení zřídit jelikož jsem v nájmu. Já už jsem důchodkyně a paragrafy neznám.

  Vložil Matějka Jaroslav, 6. Květen 2009 - 17:21

  Vážená paní HJ,

  vlastník by vám měl zachovat stávající standart bydlení, záleží na skutečnostech, co máte uvedeno v nájemní smlouvě. Domáhat se práva soudní cestou je na dlouho dobu. Stávající vlastník vašeho bytu jako člen společenství má zákonou možnost řadu rozhodnutí shromáždění „blokovat“ (do 6 měsíců od rozhodnutí shromáždění, jinak právo zaniká) prostřednictvím soudu a případných předběžných opatření.

  Matějka

  Vložil HJ (bez ověření), 6. Květen 2009 - 21:06

  V nájemní smlouvě jsem o vytápění nic nenašla, je tedy SVJ povino mi toto topení zaplatit nebo kdo. Nebo mě nechají všichni bez topení.

  Vložil Ano (bez ověření), 6. Květen 2009 - 15:55

  Máte v nájemní smlouvě sjednánu dodávku tepla do najatého bytu?

  Vložil HJ (bez ověření), 6. Květen 2009 - 19:01

  Nemám.

  Vložil Ano (bez ověření), 6. Květen 2009 - 21:58

  To by nemuselo vadit. Pronajímatel je povinen předmět nájmu udržovat ve stavu způsobilém k účelu dohodnutému v nájemní smlouvě. Pokud máte sjednáno užití bytu k bydlení, což nejspíš bude splněno, pak je pronajímatel povinen zajištit vytápění bytu, nebylo-li výslovně dohodnuto, že si vytápění zajistí nájemce.

  Vložil G.X, 5. Květen 2009 - 20:24

  Můžete nastínit, zatím v rovině technické, jak si představujete onu realizaci elektrického topení v 17 bytech? G.X.

  Vložil HJ (bez ověření), 6. Květen 2009 - 5:25

  To bohužel nevím, já obývám jeden byt ze sedmi zbývajících.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".