Projektová dokumentace

Vložil Fireblade46, 5. Červen 2020 - 8:38 ::

Dobrý den, mám dotaz ohledně projektové dokumentace. Máme v domě dosluhující plynovou kotelnu, která by zasloužila výměnu. Revizním technikem bylo toto vše potvrzeno a dále bylo doporučeno pro výběrové řízení nechat vyhotovit projektovou dokumentaci. Mé dotazy jsou: Je možné rekonstrukci kotelny udělat bez uvedené projektové dokumentace? Může projektovou dokumentaci vyhotovit i někdo kdo se bude následně ve výběrovém řízení o zakázku ucházet? Měl jsme za to, že projektovou dokumentaci by si následně vyhotovil zhotovitel rekonstrukce, který by byl vybrán výběrovým řízením.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 5. Červen 2020 - 10:50

  Pod tímto pojmem si lze představit cokoliv. Pokud se jedná o výměnu kotlů za nové stejného typu pak se jedná o opravu na kterou není třeba mít zpracován projekt. Při změně typu např. kondenzační za původní atmosférický, větší změně plynové instalace a pod. je třeba nechat si zpracovat projekt oprávněnou osobou. Může jí být i zhotovitel, pokud oprávněním disponuje.

  Vložil Fireblade46, 5. Červen 2020 - 14:02

  Určitě se bude jednat o změna typu plynových kotlů jak píšete.. :-) místo starých budou nové kondenzační :-) Takže pokud například budu oslovovat dejme tomu 5 firem a jedna z nich by vypracovala před výběrovým řízením projektovou dokumentaci a na rekonstrukci ničemu to nevadí? Jde mi o to, aby si ta firma „nepřipravila“ výběrové řízení přímo pro sebe, ale aby tam došlo k reálné soutěži o zakázku.

  Vložil Krupp, 5. Červen 2020 - 14:08

  Žádné výběrové řízení být nemusí, takže žádná pravidla neexistují. Pokud máte stanovena vlastní pravidla, tak se jimi řiďte. Jinak, jak si to uděláte, tak to budete mít. Jirka

  Vložil Fireblade46, 5. Červen 2020 - 16:30

  Víme, že výběrové řízení být nemusí. Výběrové řízení bude uděláno spíš pro to, aby byl výběr zhotovitele transparentní a byl větší výběr mezi několika společnostmi a zároveň, aby jsme měli na výběr co se týče více nabídek (cena/výkon) pokud se domluvíme se sousedními paneláky, tak se bude jednat o 3 kotelny a to už je slušná (zajímavá) cena pro firmy, které by měli zájem do toho jít. :-)

  Vložil . (bez ověření), 5. Červen 2020 - 9:25

  Kotelna je vaše, když si ji zpytlíkujete po svém, tak bude zpytlíkovaná. Je to pouze vaše věc. Platí obecná zásada, že byste měli ke všemu mít nějakou dokumentaci. Kdo vám jí udělá, koho si vyberete a jak, to je v zásadě vaše věc. Hlavně, že ta dokumentace bude mít hlavu a patu. Pokud máte spolehlivou firmu, která bude rekonstrukci dělat, tak klidně může zhotovit i dokumentaci. Proč by nemohla. Doporučuji pak rekonstrukci nechat kontrolovat revizním technikem.

  Vložil Fireblade46, 5. Červen 2020 - 14:07

  Jak jsme psal výše, jde nám hlavně o to, aby byla ta nabídka „vysoutěžena“ samozřejmě za co nejlepších podmínek (cena/výkon), ale hlavně aby nedošlo k vytvoření projektové dokumentace, která bude šitá na míru případnému zájemci, který by ji pro nás před výběrem vytvářel. Takhle to bylo myšleno. Co se týče kontroly, tak to jsme již probírali, že by jsme si zaplatili nezávislého technika, který by to kontroloval.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".