Prodej podílu na pozemku pod garáží v osobním vlastnictví

Vložil bohdan64, 31. Květen 2018 - 8:45 ::

Pozemek se samostatným parc. č. pod garáží v osobním vlastnictví (zapsaná na samostatném LV) je zahrnut do podílového vlastnictví SVJ. Majitel garáže, který je také členem předmětného SVJ, se dohodl s ostatními majiteli jednotek, že podíly na pozemku pod garáží od ostatních členů SVJ odkoupí vč. geometrickým plánem nového vymezení tohoto předmětného pozemku, tj jeho rozšíření plochu vjezdu do garáže z ulice. Vyčleněná část pozemku geometrickým plánem by tak měla být odebrána z plochy pozemku, na kterém stoji budova v majetku SVJ. Prohlášení vlastníků jednotek je zapsáno podle zákona o vlastnictví bytů (zák. 72/1994 S.). Jak se dá prosím uskutečnit tento převod pozemku?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Markéta Gr., 31. Květen 2018 - 14:23

  Pátrala jsem na toto téma a z KN mám informaci, že stačí jedna kupní smlouva s podpisem všech spoluvlastníků na tento vyhrazený pozemek.Tedy poplatek 1000Kč za vklad a 30Kč/každý ověřený podpis. Předpokládám, že nový pozemek dostane své nové parcelní číslo, tedy v prohlášení vlastníka se změní jen velikost původního pozemku, který jinak zůstává se stejným p.č.. Pokud dojde ke změně čísla i u původního pozemku, tak je to také třeba upravit. Proces rozdělení pozemku zkonzultujte s KN, jestli je nutné nejdříve vložit zápis rozdělení (vyčlenění) pozemku a pak až je možná změna vlastníka, což budou 2 vklady a dva poplatky, nebo zda se to dá sfouknout najednou…

  O procesu změny prohlášení vlastníka se víc dozvíte zde: http://www.portalsvj.cz/…paragrafy-oz

  Vložil Pavel II (bez ověření), 31. Květen 2018 - 15:27

  rozdělí je třeba tento postup:

  1. Geodetická firma zpracuje nový geometrický plán s cílovým stavem.
  2. Stavební úřad se požádá o rozhodnutí o rozdělení pozemku (předloží se kopie kupní smlouvy + geometrák).
  3. Katastr pak provede změnu na LV na základě rozhodnutí SÚ, geomerického plánu a kupní smlouvy, kde alespoň jedno paré musí mít ověřené podpisy všech.

  Všechny žádosti se podávají na formalizovaném formuláři.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".