Proc prispevky na spravu v NOZ namisto zaloh v §15 ZoVB?

Vložil Arveno, 2. Duben 2016 - 7:29 ::

Co je duvodem? Je to prani (koho??) nemit povinnost vyuctovat prispevky vlastnikum? Nebo??

Prosim experti i vy s protichudnymi nazory (p Lake, zoufaly clen, Pavel a vsichni co to chapete) osvitte vyhody a nevyhody pouziti techto dvou pojmu pro obycejneho/pru­merneho vlastnika.

Dekuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil § (bez ověření), 2. Duben 2016 - 10:15

  Výhodu osvětlím: Příspěvek je obecné označení značící asi tolik co úhrada, platba. Ne každá úhrad či platba je zálohou. NOZ tak připouští i jiné platby než zálohy.

  Vložil Arveno, 2. Duben 2016 - 16:46

  Jiste je mozno platit jak zalohy tak prispevky. Vim, ze ne kazda platba je zalohou , ale u vetsiny plateb na spravu nezname v dobe placeni konecnou sumu ani datum provedeni.„spravy“. Pouziti terminu/pojmu zaloha je prakticke nebot neni treba vyckavat s platbou prispevku na konecnou ceny a provedeni „spravy“ na kterou byl prispevek urcen.

  Vložil Dvořák (bez ověření), 2. Duben 2016 - 11:01

  Příspěvek je vyjádření, že se na celkové platbě podílí více lidí. O vyúčtování či vypořádání to, dle mého názoru, nevypovídá vůbec nic.

  Vložil svjvmt, 2. Duben 2016 - 9:53

  A § 1208 jste v tom OZ četl? A jakým zákonem se řídíte, stanovy?

  Vložil Arveno, 2. Duben 2016 - 16:49

  Dle vysloveni dvou nezavyslich pravniku se vsechna SVJ (72/1994 a 2014) od 1.1. 2014 ridi NOZ spoluvlastnictvi. At si ja, p Lake ci kdokoliv mysli a dokazuje cokoliv tak to bude akceptovano v nasem SVJ.

  § 1208 jsme tam dali, v nasledujici forme : Do pusobnosti shromazdeni patri d) schválení účetní závěrky, vypořádání výsledku hospodaření a zprávy o hospodaření společenství vlastníků a správě domu; pokud je správa domu vykonávána zcela nebo v určitém rozsahu správcem, pak rovněž se zprávou o činnosti správce, jakož i schválení celkové výše příspěvků na správu domu a pozemku a další případné služby pro příští období a rozhodování o vyúčtování nebo vypořádání nevyčerpaných příspěvků;

  Ted se snazim zjistit kde jsou „neprekonatelmne“ problemy a jak je minimalisovat dle strategie p. zoufaleho vlastnika"

  Ocenim Vase pripominky, navrhy, odpoved na otazku PROC se snazi (KDO?) dat prispevky namisto zaloh kdyz se predem nezna ev cena oprav, uprac ci temer niceho krome odmen vyboru a snad i spravce.

  Dekuji.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".