Proč mám platit za TUV když mám vl. plynový kotel se zásobníkem.

Vložil Fanda (bez ověření), 1. Říjen 2022 - 14:51 ::

Dobrý den, ve vyúčtování naši domácnost překvapil vysoký nedoplatek. Vlastníme byt, který je umístěn mimo ostatní byty SVJ, pod který ale take spadáme. Každý byt má vl. elektroměr, vodoměr a my máme navíc plynomer protože vlastníme plynový kotel s integrovanym zásobníkem. Skrze tento kotel ohrivame vodu a topime. Ostatní byty mají i měřič na teplou vodu, my máme pouze na studenou. A teď máme zaplatit podle vyúčtování nedoplatek kde je částka TUV cca 14 tis. a teplo 23 tis. plus samozřejmě dalsi položky, nicmene ten nedoplatek +/- sedi na tu castku za TUV. Proc máme platit tak velkou částku i za TUV když si ohrivame vodu skrze plynový kotel, může mi to někdo vysvětlit? Děkuji!

  • odpojený byt

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 3. Říjen 2022 - 2:16

Pane Fando, napřed si zjistěte jaký je „kolaudační“ stav bytového domu. Rozhodující je stavební dokumentace zachycující stav schválený stavebním úřadem. Nepřihlíží se ke svévolně provedeným změnám a neschváleným/ne­povoleným zásahům.

Podle „kolaudačního“ stavu se určilo které místnosti a prostory jsou zahrnuty do zúčtovací jednotky pro rozúčtování služby „vytápění“ a které jsou zahrnuty do zúčtovací jednotky pro rozúčtování služby „centralizované poskytování teplé vody“. Řešilo se zde mnohokrát. Tak často, že se mi už nechce psát nic víc.

Taky jste napsal, že platíte za „teplo“. Za jaké teplo? Co tím míníte? Je snad v domě poskytována služba „dodávka tepla“? Je do Vašeho bytu dodáváno teplo z cetrálního zdroje přes kalorimetr?

Justitianus

Vložil Odpojil (bez ověření), 1. Říjen 2022 - 20:08

Heslo: Odpojený byt.

Už se zde řešilo.

Vložil MartinII, 2. Říjen 2022 - 9:25

„Proc máme platit tak velkou částku i za TUV když si ohrivame vodu skrze plynový kotel, může mi to někdo vysvětlit? “

Vyžádejte si stanovisko výboru SVJ nebo přímo účetní, pokud s ní můžete komunikovat přímo.

Také je zajímavé vědět, jak to bylo s úhradou v předchozích obdobích.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".