Předseda SVJ vs.městsý nájemník obtěžující ostatní členy

Vložil Tomáš (bez ověření), 14. Srpen 2019 - 5:44 ::

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že už si nevím rady, potřebuji se poradit se zkušenějšími.

Máme ve zděné bytovce 9 b.jednotek. Z toho 7 je v OV, 2 vlastní město, které je pronajímá. Po odkoupení bytů a vzniku SVJ, jsem byl na žádost ostatních zvolen předsedou.

Bydlím tu od 6 let, tedy již 20 let. Celých 20 let se řeší soused, který je o 5 let starší. Nebudu psát co je to zač, bylo by to na delší text. Co si vzpomenu obohacuje nás opravdu hlasitou hudbou ve dne v noci. Kvůli stížnostem na pána, proběhlo kdysi dávno předem ohlášené měření hluku, které pochopitelně nic nezjistilo. Podepisovala se petice atd.

Nyní jako předseda SVJ jsem přebral štafetu já. Již několikrát jsem volal v noci PČR, ve 2–3 ráno. Poté již hudbu ve 22:00 vypíná, ovšem do té doby nám přehluší i TV. Máme byt přímo vedle něho. Protože máme 10 měsíční dítě museli jsme přestěhovat ložnici na protější stranu bytu, abychom se vyspali. Sousedka (členka SVJ) přímo pod pánem takovou možnost nemá. Té řve hudba po celém bytě, má 3 malé děti (z toho jedno novorozeně). Minulé pondělí (byl jsem v práci) hudba řvala tak, že šla slyšet i na protější straně domu. Sousedka nevolala PČR, protože nebylo 22h. Přítelkyně nahrávala řev hudby na mobil (abych měl pro město důkaz) a podařilo se jí nahrát jak pan soused sedí na balkóně a zpívá si jaký jsem čurák, jak nás bude v 6:00 budit a jestli na něj přijdeme zvonit, vypálí nám byt.

Mám jako předseda SVJ nějakou pravomoc jak toho pána řešit? S úředníky města jsem se už bavil několikrát, bezvýsledně. Teď soused začal vyhazovat pytle s odpadem za dveře, kde leží klidně 24h a teče z nich. Máme pokapaný celý vchod lepivou šťávou.

Opravdu ocením každou radu, jak toho pána řešit. Jsme z toho se sousedkou opravdu hotoví. Díky moc!!!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 17. Srpen 2019 - 12:17

  Předseda se stará o správu domu. Nic jiného. Chování nájemníka lze řešit jen občanskoprávní cestou. Protože stížnosti zpravidla nikdo neřeší nebo jsou řešeny liknavě je vhodná svépomoc. Nejlepší obranou je útok. Např. instalace výkonného reproduktoru na sousední zeď a produkce světových oper. Pytle s odpadky mu pak opřít o jeho dveře. Důležité ovšem je v jaké kondici se nacházíte, protože eskalace může vést k fyzickému napadaní.

  Vložil Ladislava (bez ověření), 17. Srpen 2019 - 20:33

  „instalace výkonného reproduktoru na sousední zeď“

  Nenabádáte k protiprávnímu jednání?

  Vložil Nečlen II (bez ověření), 15. Srpen 2019 - 8:56

  Napsal jste: „S úředníky města jsem se už bavil několikrát, bezvýsledně.“

  Vždy písemně. To, že byt patří městu může být jistá výhoda, protože na písemné stížnosti musejí reagovat ze zákona.

  Vložil Krupp, 14. Srpen 2019 - 9:11

  Sousedka nevolala PČR, protože nebylo 22h.
  A to chcete, aby vám to vyyřešil někdo tady? Tu policii musíte volat každý den. Je možné, že nakonec zatknou vás. Ale to je vaše riziko. Další rady jsou odstěhovat se, nebo zabít.

  Vložil Tomáš M (bez ověření), 14. Srpen 2019 - 9:13

  Nechci aby to řešil někdo za mně. Pouze se ptám, jak se to dá řešit. Třeba někdo má podobnou zkušenost, za zeptání nic nedám.

  Vložil levape, 14. Srpen 2019 - 9:48

  Vy nejste s nájemníkem v žádném vztahu. Nezbývá Vám nic jiného než tlačit na vlastníka bytu, tedy na město. Když to nepomůže tak PČR a nebo TV NOVA.

  Vložil JarekSVJ, 14. Srpen 2019 - 8:10

  Tomáši, jediné co ti zbude je jít demonstrovat s tou demokrratickou sebrankou na Letnou a tam to všem klidně vykládej ..oni to za tebe vyřeší, třeba ta fetka s copánkama… žijeme ve státě , který slušné lidi šikanuje a nepomuže ti. Jo až vám to ten soused vyhodí do povětří tak budou všichni chytří a založí transparentní účet na pomoc postiženým…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".