Předseda SVJ vs.městsý nájemník obtěžující ostatní členy

Vložil Tomáš (bez ověření), 14. Srpen 2019 - 5:44 ::

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že už si nevím rady, potřebuji se poradit se zkušenějšími.

Máme ve zděné bytovce 9 b.jednotek. Z toho 7 je v OV, 2 vlastní město, které je pronajímá. Po odkoupení bytů a vzniku SVJ, jsem byl na žádost ostatních zvolen předsedou.

Bydlím tu od 6 let, tedy již 20 let. Celých 20 let se řeší soused, který je o 5 let starší. Nebudu psát co je to zač, bylo by to na delší text. Co si vzpomenu obohacuje nás opravdu hlasitou hudbou ve dne v noci. Kvůli stížnostem na pána, proběhlo kdysi dávno předem ohlášené měření hluku, které pochopitelně nic nezjistilo. Podepisovala se petice atd.

Nyní jako předseda SVJ jsem přebral štafetu já. Již několikrát jsem volal v noci PČR, ve 2–3 ráno. Poté již hudbu ve 22:00 vypíná, ovšem do té doby nám přehluší i TV. Máme byt přímo vedle něho. Protože máme 10 měsíční dítě museli jsme přestěhovat ložnici na protější stranu bytu, abychom se vyspali. Sousedka (členka SVJ) přímo pod pánem takovou možnost nemá. Té řve hudba po celém bytě, má 3 malé děti (z toho jedno novorozeně). Minulé pondělí (byl jsem v práci) hudba řvala tak, že šla slyšet i na protější straně domu. Sousedka nevolala PČR, protože nebylo 22h. Přítelkyně nahrávala řev hudby na mobil (abych měl pro město důkaz) a podařilo se jí nahrát jak pan soused sedí na balkóně a zpívá si jaký jsem čurák, jak nás bude v 6:00 budit a jestli na něj přijdeme zvonit, vypálí nám byt.

Mám jako předseda SVJ nějakou pravomoc jak toho pána řešit? S úředníky města jsem se už bavil několikrát, bezvýsledně. Teď soused začal vyhazovat pytle s odpadem za dveře, kde leží klidně 24h a teče z nich. Máme pokapaný celý vchod lepivou šťávou.

Opravdu ocením každou radu, jak toho pána řešit. Jsme z toho se sousedkou opravdu hotoví. Díky moc!!!

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.