Povinnost zveřejňovat výroční zprávu a účetní závěrku

Vložil zs.karvina, 15. Leden 2018 - 16:46 ::

Dobrý den, mám jeden dotaz. Má společenství vlastníků jednotek, kde je vedeno samostatné podvojné účetnictví a nemá žádné zdanitelné příjmy ani výdaje. A od 1.1.2014 nemá povinnost podat daňové přiznání. Tak jestli musíme zveřejňovat závěrečnou nebo výroční zprávu a i účetní závěrku?

Jedná se mi o to, že jsme malé zdravotní středisko, kde na účet SVJ chodí jen peníze vlastníků jednotek na zajištění chodu budovy, pozemku, drobné opravy a mzdy účetní. Žádný příjem z nájmu nebo něčeho jiného SVJ nemá.

Co všechno bychom měli udělat, aby bylo vše v pořádku. Náčetl jsem toho plno, ale teď mám já v tom trochu guláš.

Předem moc všech děkuji za informace David

  • účetnictví

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel, 16. Leden 2018 - 10:58

Davide,

1)účetní závěrka se musí zveřejňovat podle § 21a zákona o účetnictví.

Stát v touze po informacích o SVJ dokonce rozhodl retroaktivně, že se musí zpětně dodat ÚZ i za roky 2014 a 2015.

2)nevím čemu říkáte „závěrečná nebo výroční zpráva“. SVJ nemá povinnost nic takového sestavovat a tedy ani zveřejňovat.

Podle § 1208/d NOZ má SVJ schvalovat „Zprávu o hospodaření“. Tuto zprávu není povinnost ukládat do veřejného rejstříku.

Hezký den!

Pavel

Vložil zs.karvina, 19. Leden 2018 - 18:28

Ještě by mě zajímalo, co všechno má účetní uzávěrka ke zveřejnění obsahovat? Děkuji za info David

Vložil Pavel, 20. Leden 2018 - 16:48

Davide,

1)soubor účetních operací uzavírajících účetnictví se nazývá UZÁVĚRKA

2)podle § 18 ZoÚ účetní ZÁVĚRKA obsahuje

  • rozvahu
  • výkaz zisku a ztráty
  • přílohu

3)podle § 21a)/9 ZoÚ nemusí drtivá většina SVJ zveřejňovat výkaz zisku a ztráty

Hezký den!

Pavel

Vložil herodes (bez ověření), 21. Červenec 2018 - 10:46

Pan Pavel neposkytl přesné informace. Zveřejnějnit výsledovku, tedy výkaz zisků a ztrát nemusíte. Určitě spadáte mezi mikrojednotky, tudíž zveřejňujete pouze rozvahu (ve zkráceném rozsahu) a přílohu k účetním výkazům.

P

Vložil herodes (bez ověření), 21. Červenec 2018 - 10:48

omlouvám se, nedočetl jsem celé, pan Pavel to tam uvádí

Vložil zs.karvina, 16. Leden 2018 - 11:07

Děkuji za info, teď jsem klidnější.

Vložil efreq (bez ověření), 16. Leden 2018 - 8:39

někdo má Fond oprav, někdo zdravotní středisko

Vložil Pavel, 16. Leden 2018 - 10:30

efreq,

zatímco fond oprav je ve většině SVJ hloupost, kterou nemají, tak zdravotní středisko či jiná nebytová jednotka v SVJ může být.

Znám SVJ, které mají např. jen garáže, jen prodejní jednotky atd.

Hezký den!

Pavel

Vložil abc (bez ověření), 16. Leden 2018 - 10:58

Tazatel nepsal, že mají v svj zdravotní středisko, tazatel psal, že jsou malé zdravotní středisko.

Vložil . (bez ověření), 16. Leden 2018 - 7:49

Píšete: jsme malé zdravotní středisko, kde na účet SVJ chodí jen peníze vlastníků jednotek. Tak tomu nerozumím, to jaksi postrádá logiku. Vy jste zdravotní středisko SVJ? Vy bydlíte ve zdravotním středisku? Proč tam uvádíte to zdravotní středisko, to zdravotní středisko má s svj něco společného? Účetní závěrku samozřejmě musíte vložit do rejstříku, ukládá to zákon.

Vložil zs.karvina, 16. Leden 2018 - 11:05

6 podílových vlastníků ZS založilo SVJ, takže příjem z nájmu si řeší sami a jde přímo jim a přes SVJ jdou pouze platby za služby.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".