pověřený vlastník -pravomoci

Vložil Ribanna, 21. Srpen 2010 - 20:11 ::

Dobrý den, zajímalo by mě,zda jako pověřený vlastník mám nějaké pravomoci k rozhodování.Je nás 9 bytů a majitelů.Na schůze nikdo nechodí a tak s každou maličkostí obcházím dům s podpisovým archem.Ted chceme pojistit dům.Jak to mám řešit?Musím s návrhem pojistění obcházek znovu všechny a podrobně vysvětlovat,nebo se to dá řešit jinak?Jeden ze sousedů tvrdí že na odsouhlasení čehokoliv musím mít minimálně 76 procent hlasů.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 21. Srpen 2010 - 20:46

  Ribanno,

  statutárním a výkonným orgánem SVJ je pověřený vlastník nebo výbor.

  Přečtěte si ZoVB (stačí do § 16) a Vaše stanovy a co není v kompetenci shromáždění, máte ve své pravomoci. Soused tvrdící, že na vše musíte mít souhlas 76%, je pravděpodobně blázen, pokud to ale neříkají Vaše stanovy. :-))

  Vybranná hlasovací kvora na shromáždění uvádím zde.

  Například pojištění nebývá v pravomoci shromáždění.

  Doporučuji mít např. 3 nabídky, ty si vyhodnotit a podepsat pojistnou smlouvu. Obecně by také neškodilo dát na nástěnku, že se chystáte něco podepsat a kdo má zájem ať se do tehdy a tehdy s materiálem seznámí. Asi nikdo nepřijde, ale dala jste jim možnost, dokonce nad rámec Vašich povinností.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".