Poštovní schránky

Vložil Zlata (bez ověření), 24. Červen 2015 - 6:37 ::

Dobrý den, chci se zeptat, jak mám řešit umístěni schránek na poštu uvnitř chodby v přízemí. Schránky na poštu jsou umístěny na vnější stěně mé ložnice. Jelikož lidem z paneláku je umožněn výběr celých 24 hod.což plně využívají, každý kontakt s těmito schránkami, já plně vnímám, což má za následek mé buzení během spánku , či odpočinku v této místnosti v kteroukoliv denní, či noční hodinu. Chci žádat vytvoření protihlukové zdi a nebo odstranění těchto schránek na poštu. Děkuji moc za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Zdenek 22, 24. Červen 2015 - 8:29

  Předmětné poštovní schránky byly takto umístěny vždy nebo došlo k jejich přemístění?

  Uvedený problém by mohl být řešitelný s nepříliš velkými náklady umístěním schránek na zvláštní panel (desku), který by byl připevněn na předmětnou stěnu prostřednictvím silentbloků tak, aby se rázy a hluk vznikající otevíráním/za­víráním schránek nepřenášel na zeď.

  Pokud je provozem společné části rušeno užívání bytu nad míru překračující hygienické limity, odpovídá za toto rušení společenství.

  Vložil Korky0202, 24. Červen 2015 - 7:43

  Dobrý den, schránky nejsou umístěny na vnější stěně vaší ložnice, nic takového v prohlášení vlastníka nenajdete. Uvedená zeď je společnou částí.

  Nehledě na to, že jste o uvedeném musela vědět, když jste daný byt kupovala.

  Samozřejmě existuje několik řešení:

  1.) Přemístění schránek jinam – schválí shromáždění SVJ, bude to něco stát. 2.) Izolace zdi ve společných prostorách – schválí shromáždění SVJ, bude to něco stát. 3.) Izolace zdi v bytové jednotce – můžete vyřešit sama, nepotřebujete k tomu souhlas. Toto je cesta nejmenšího odporu.

  Některé SVJ to řeší tak, že umístí schránky tak, aby doručovatelka nemusela vcházet do bytového domu. Ale neznám vaše SVJ a zda je toto možné.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".