PORUSENI POVINNOSTI PRI SPRAVE CIZIHO MAJETKU?

Vložil Radomir Stoklasa (bez ověření), 15. Červen 2018 - 1:22 ::

Dobry den,chtel jsem se zeptat,jak postupovat v pripade vlhkosti ve sklepe,ktera jde do bytu v prizemi a predseda SVJ toto nechce resit s oduvodnenim,ze nejsou penize.Pritom pred dvema rokama SVJ melo na uctu milion korun a radeji ty penize rozpustilo mezi cleny,nez aby provedli stavebni upravy.Predseda SVJ bydli ve vyssim patre,takze ho vlhkost v prizemi moc nezajima.Kdyz jsem pohrozil zalobou,provedli sice stavebni upravy,ale pozdeji se zjistilo,ze nedostatecne.Pro­blem s vlhkosti nadale trva.Chtel jsem se zeptat, jestli se predseda SVJ nedopustil PORUSENI POVINNOSTI PRI SPRAVE CIZIHO MAJETKU,kdyz „rozpustil“ milion korun mezi najemniky,aniz by radne provedl stavebni upravy.Dnes tvrdi,ze nic uz delat nebude,protoze nejsou penize.Co s tim?Me to pripade,jakoby dal prednost vlastni kapse (100000kc podil z prodeje spolecneho bytu SVJ) pred POVINNOSTI radneho hospodare.Kdybych vedel o skutecnem stavu veci,ze stavebni upravy provedl ledabyle,nikdy bych nesouhlasil s tim,aby se penize prevedly na ucty clenu SVJ a stavebni upravy se radne neprovedly.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 17. Červen 2018 - 12:47

  vybírat zálohy na předemm plánované a schválené opravy a pokud se neuskuteční tyto peníze vyúčtovat a vrátit. Pokud vlastník zjistí vadu (zde vlhkost) a vyzve SVJ (prokazatelně) k nápravě a toto nereaguje je nejvhodnějším řešením zaplatit si znalecký posudek a vyjádření hygienika a znovu na SVJ apelovat s těmito dokumenty. Také bych si zajistil rozpočet na sanaci vady a věc přednesl na shromáždění vlastníků nebo je oslovil i mimo ně jednotlivě.

  Vložil VN (bez ověření), 15. Červen 2018 - 10:01

  nelze hodnotit bez znalosti vaší konkrétní situace. Apropos..to,že je ve sklepě vlhkost. Ta vlhkost tam bude vždy. Je otázkou , jak se projevuje ? Jsou ve sklepě jsou mokré zdi , případně plísně ? Nebo je zde vlhkost pouze cítit ? Předseda rozpustil milion. Jak jej rozpustil ? Sám od sebe ? Nebo shromáždění rozhodlo ? Pokud rozhodlo shromáždění , tak je to o shromáždění nikoliv o předsedovi.

  Vložil abc (bez ověření), 15. Červen 2018 - 9:18

  Předseda nemá žádnu povinnost zařizovat to, co vy požadujete. Problém s vlhkosti je začný problém. Musíte ovšem přesvědčit ostatní vlastníky, aby snaci vlhkosti schválili. To je holt společenství, tak to tam funguje. Pokud ve vašem domě bydlí normální vlastníci, tak sanaci vlhkosti zcela jistě schválí, protože se jedná taky o jejich majetek.

  Vložil Petr123 (bez ověření), 15. Červen 2018 - 6:24

  „kdyz rozpustil milion korun“

  Předpokládám, že k tomu proběhlo hlasování na shromáždění, kde si vlastníci většinově toto schválili. Takže předseda žádný milion sám nerozpustil a těžko to může být jeho porušení povinností při správě cizího majetku. Podle toho, co píšete, jste i vy hlasoval PRO.

  Vložil Petr, 18. Červen 2018 - 16:36

  jak postupovat v pripade vlhkosti ve sklepe,ktera jde do bytu v prizemi

  Pokud je i jiný byt či nebyt v přízemí, zjistěte, zda má problém s vlhkostí také. Předseda může tvrdit, že to je třeba z důvodu nevětrání, klidně si může vymyslet úplný nesmysl. Musíte zjistit příčinu vlhkosti. Na internetu je spousta článků na toto téma. Hledejte také na tomto fóru.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".