Popření pohledávky dlužníkem v insolveni

Vložil ik (bez ověření), 5. Únor 2017 - 15:36 ::

Už někdo zde z přispívajících do diskusí řešil v SVJ následující – insolv.správce nepopřel přihlášenou pohledávku SVJ za dlužníkem. Pohledávku však popřel dlužník, který odkazuje na předávací protokol s budoucím vlastníkem, datovaným několik měsíců před vlastním návrhem podaným na KN na převod jednotky. Prostě úplná blbost. Pro nás je rozhodující zápis na KN, nový vlastník rovněž začal platit od tohoto převodu. A i když je pohledávka SVJ oprávněná tak SVJ do 30 dnů musí, jak vyplynulo z řízení u soudu, podat žalobu na určení. Opět si vzít právníka, nechat sepsat žalobu, soudní poplatky což něco stojí. Uspokojení pohledávky bude okolo 30%, což však u nás dělá cca 4 000,00 Kč. A co když právník a poplatky budou stát více? Jak jste to řešili Vy, jestli Vás toto potkalo.Díky

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Ludmila, 6. Únor 2017 - 11:45

  Co pohledávka za dlužníkem obsahovala (položkově)? Kdo jednotku prodal – dlužník nebo insolvenční správce?

  Vložil ik (bez ověření), 6. Únor 2017 - 13:06

  Ludmilo, prostě dlužník neplatil vůbec nic až do prodeje své jednotky (prodával dlužník), a jelikož dluží na více frontách vyhlásil na sebe insolvenci. Dluh vůči SVJ byl řádně přihlášen do insolvence a insolvenční správce přihlášenou pohledávku UZNAL. To je podstatné.Že dlužník nechce platit nepřekvapuje, ale jeho důvody popření přihlášené pohledávky SVJ jsou směšné. Pro SVJ byl ze zákona vlastníkem do podání návrhu na zápis do KN, ten je i následně datem převodu na nového vlastníka. Co si upekl před prodejem s novým budoucím vlastníkem (ten řádně platí od prodeje zapsaného na KN) SVJ nemusí zajímat. Mě zajímalo, zda už to někdo ze zde diskutujících řešil. Může se totiž stát, že náklady na právní zastoupení+ poplatky budou stejné, ne-li vyšší než vymožená částka. Půjde-li výbor do podání žaloby a nakonec prodělá (náklady budou vyšší než vymožená částka), tak ho vlastníci na shromáždění sežerou. Neudělá-li to, stane se totéž. A teď babo raď.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".