Pokuta za pozdní doručení vyúčtování - změna vlastnictví jednotky

Vložil Tomáš25 (bez ověření), 11. Říjen 2017 - 17:01 ::

Mám nárok na úhradu pokuty za pozdní doručení vyúčtování, je to celkem slušná částka ale chystám se byt prodat. Jak to bude se žalobou pokud v průběhu soudního řízení změní vlastník jednotky? Nepřejdou tyto nároky na nového vlastníka?

Díky za radu

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Reneta (bez ověření), 14. Říjen 2017 - 14:01

    „Mám nárok na úhradu pokuty za pozdní doručení vyúčtování, je to celkem slušná částka“

    Takových je nás více, ale ještě zde nikdo neuvedl, jak postupovat. Pokuty jsou nákladem na správu domu, takže si pokutu zaplatíte sám sobě. Nikdo zde zatím neuvedl, že by takovouto pokutu získal.

    Vložil Nový (bez ověření), 15. Říjen 2017 - 9:56

    Prostě požadujte po SVJ zaplacení pokuty za pozdní vyúčtování služeb v konkrétní výši podle počtu dnů zpoždění vyúčtování. Uveďte odkaz na stanovy či zákon o službách v případě, že stanovy neupravují výši pokuty.

    Pokud SVJ pokutu vlastníkovi uhradí, na vlastníka připadne jen malá část pokuty podle spoluvlastnického podílu, takže se mu určitě vyplatí. Kromě toho lze uplatnit vůči členům statutárního orgánu dle § 159 NOZ odpovědnost za škodu způsobenou SVJ, kterou jsou tito povinni uhradit. I kdyby však odpovědnost vůči členům statutárního orgánu uplatněna nebyla, lze informovat ostatní vlastníky o tom, že nesou třeba i opakovaně náklady na pokutě (pokutách) za nekompetentní práci členů statutárního orgánu. Bude pak na nich, zda budou chtít kvůli členům statutárního orgánu nadále platit někomu pokuty nebo budou požadovat nějaké řešení (třeba odvolání členů SO).

    Vložil Jarmila 44 (bez ověření), 14. Říjen 2017 - 8:49

    Statutár nevyúčtovává zálohy na správu , za služby vyúčtoval dle staré vyhlášky, o hospodaření se můžeme dočíst jen z výkazu na Justici, neschválená zpráva o hospodaření za rok , jen v květnu informace, o rozpočtu ani ň, jen na nástěnce informace, co je třeba udělat, a uvedené částky v celkové výši cca 3mil. Shromáždění nic neschvaluje, po dotazu předsedy , odpověď – stejně tomu nerozumíte a kolik bylo koupeno hrábí se přijďe podívat, Po dotazu na FÚ zda je to v pořádku odpověď, že oni nekontrolují jak SVJ hospodaří. Můžu znát názor jak na to.

    Vložil K.L.F. (bez ověření), 14. Říjen 2017 - 11:06

    „Můžu znát názor jak na to.“

    Prodat byt.

    Vložil Jarmila 44 (bez ověření), 14. Říjen 2017 - 13:36

    To mi poradili i ti co sedí na FÚ, jim voní jen daně z nemovitisti, zaplaceno/neza­placeno , prodejte si svůj byt,

    Vložil Čmuchal (bez ověření), 11. Říjen 2017 - 19:57

    Proč nejprve neprovedete zápočet té sankce? není to jednodušší než se soudit?

    Vložil Tomáš25 (bez ověření), 11. Říjen 2017 - 20:04

    Mám malý byt, zálohy jsou minimální a navíc jak jsem psal ho chci prodat. Tři roky jsem nedostal žádné vyúčtování takže pokuta je tam značná a i když nevěřím, že soud přizná celou částku tak vzhledem k výši i to co přizná za tu dobu nebude málo. Navíc jde o jednoduchý spor. Ale z jiných důvodů byt prodávám a hodí se každá koruna :-)). Dokazování bude jednoduché od SVJ jsem tři roky nedostal písemně ani čárku protože nekomunikují a jsou prakticky nekontaktní. Ale nerad bych udělal chybu.

    Vložil marek.wohlrab, 12. Říjen 2017 - 3:43

    Tři roky jsem nedostal vyúčtování.

    Proč to řešíte až teď? Je mi to divné.

    Vložil Tomáš25 (bez ověření), 12. Říjen 2017 - 18:50

    Protože předtím po mě nikdo nechtěl nedoplatek ani mi neposlal žádný přeplatek. A jak jsem říkal zálohy jsou minimální vzhledem k tomu, že v bytě moc nejsem.

    Vložil KL (bez ověření), 13. Říjen 2017 - 6:01

    Nechci Vám brát iluze a nadšení, ale než se do něčeho pustíte, ověřte, jak máte např. ve stanovách řešeno doručování vyúčtování, pokud jak píšete, v bytě moc nejste, mohlo se stát, že Vám bylo vyúčtování např. doručováno doporučeně, vy jste jej nevyzvedl na poště, ale doručeno tím pádem máte….

    To samé se týká i přeplatku. Nedávno jsem v našem SVJ řešil „nevrácení přeplatku“, vlastník se dušoval, upomínku nám poslal…, že mu nic na účet nepřišlo, a ejhle přehlédl to na výpise…

    Vložil MartinII, 15. Říjen 2017 - 11:09

    Měl byste se zajímat o § 1186, jak doložíte kupci, že nemáte dluhy když jste 3 roky nedostal vyúčtování. Nešťastník, který si byt v takovém domě koupí.

    (2) Převádí-li vlastník vlastnické právo k jednotce, doloží nabyvateli potvrzením osoby odpovědné za správu domu, jaké dluhy související se správou domu a pozemku přejdou na nabyvatele jednotky, popřípadě že takové dluhy nejsou. Za dluhy, které na nabyvatele jednotky přešly, ručí převodce osobě odpovědné za správu domu.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".