Plná moc při zastupování na shromáždění SVJ

Vložil Anonymous, 3. Duben 2008 - 20:31 ::

Při hlasování na shromáždění SVJ zastupovala některé nepřítomné vlastníky bytů na základě jejich plné moci osoba která vůbec není členem SVJ a tudíž nemá hlasovací právo. Má osoba, která není členem SVJ právo nepřítomné vlastníky zastupovat? Přečetl jsem si §31 – 33 v Obč. zákoníku o "Zastoupení na základě plné moci, ale nic jsem se bližšího o tom nedozvěděl.

Děkuji za pomoc. Jarda S.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil G.X, 5. Duben 2008 - 6:56

  nevidím problém:

  na základě plné moci jednáte za jiného – a ten hlasovací právo má.

  G.X.

  Vložil Marie Mertová (bez ověření), 4. Duben 2008 - 9:22

  Myslím si, že plnou moc lze dát i „nečlenovi“ společenství. Nikde podle mě není uvedeno,že lze dát plnou moc pouze členovi.Již na ustavující schůzi zastupoval dva členy na základě plné moci „nečlen“ a nikdo z členů, notářka ani Krajský soud při zápisu do OR neměl námitek.Marie Mertová

  Vložil Pavel, 4. Duben 2008 - 23:21

  Jsem stejného názoru.

  Kdyby bylo ve stanovách uvedeno, že plná moc může být dána pouze členovi SVJ, tak by se jednalo o neplatné ustanovení pro rozpor s § 31/1 ObčZ.

  Hezký den! PavelSVJ@centrum­.cz

  Vložil JarekSVJ, 5. Duben 2008 - 7:18

  Myslím si to samé, pokud má plná moc zákonité náležitosti a SVJ má možnost hlasování na základě plné moci i ve stanovách.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".