Platba za odpady

Vložil Maruš (bez ověření), 11. Březen 2015 - 22:30 ::

Zdravím, prosím o zprávu – co se týká platby – poplatků za odpady. Jak je to na vesnici máte starý domek, a dostanete ještě jeden. V tom druhém bydlí pani, ale zemře. No a podle obce vy musíte platit i za prázdny domek. Takže platíte v Praze za svoz odpadků za 1., na venku za svoji rekreač. chalupu za 2. a po 3. za chalupu, kterou jste zdědili a bydlící zemřel. Ty 2 domky jsou v jedné vesnici. Podle zákona – o tom rozhodují obce. Ale MěÚ v obci chce platit 2×. Takže my platíme celkem 3× za odpady. Prosím – co se s tím dá dělat? – Děkuji za zprávu.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Matka (bez ověření), 12. Březen 2015 - 18:04

    Mám stejnou zkušenost jako Petr Vacek. Navíc se podělím o další variantu. Pronajímám byt rodině, která je hlášená k trvalému pobytu na radnici v tomtéž městě. Za odpad musím platit já jako vlastník bytu i ta rodina, přitom jde o ten samý byt. Takže platím 3× (v místě svého trvalého bydliště, v místě pronajímaného bytu i v místě, kde mám chatu). Na radu ombudsmana jsem podala na ministerstvo vnitra podnět k přezkumu obecně závazné vyhlášky města, kde pronajímám byt a dostala odpověď, že vyhláška je v souladu se zákonem. Cituji: Lze tedy shrnout, že pokud vlastníte byt, ve kterém není k pobytu hlášena žádná fyzická osoba, jste povinni platit místní poplatek za komunální odpad i v případě, že v této nemovitosti bydlí osoby, které již poplatek platí z titulu hlášeného v ČB na jiné adrese. Tato skutečnost vyplývá přímo ze zákona. Jedinou výjimkou by byl případ, pokud by se na Vás vztahovalo osvobození od poplatku stanovené vyhláškou.

    Vložil Petr Vacek, 12. Březen 2015 - 7:10

    Je nutné se seznámit s místní vyhláškou o odpadech.Např.já zrovna včera platil v jedné vesnici za své dvě nemovitosti.Za každou i tu nevyužívanou.Podle tamní vyhlášky je možné osvobození jen v případě že poplatník má ve stejné obci nemovitost kde je trvale hlášen +další nemovitost k rekreačním účelům.Tak mám smůlu a dle vyhlášky platím 2×.Přitom v sousední obci vyhláška umožňuje výjímku a osvobození u dlouhodobě nevyužívané nemovitosti…Po­drobně prostudujte vyhlášku.Před­pokládám že budete mít,jako já,také smůlu,je tak postavena většina obecních vyhlášek o odpadech…

    Vložil tazatel 2 (bez ověření), 12. Březen 2015 - 7:33

    Tak, tak, mám to stejně tak. Dokonce bez jakékoliv výjimky. Podle vyhlášky „naší“ obce mají obyvatelé s trvalým bydlištěm slevu, tedy nižší poplatky, rekreanti mají paradoxne dvojnásobné. Jeden „rekreační“ obyvatel obce dal za tohle obec k soudu a prohrál. Proste rozhoduje obec. Nezbývá než platit co rozhodne obec.

    Vložil Tomáš Jedno (bez ověření), 12. Březen 2015 - 8:55

    Nelži, nelze stanovit ruzné poplatky pro stejnou věc. Lze poplatky odpustit či snížit ale nelze Frantovi napařit 500kč a Lojzovi 1000kč. A u soudu by žalobce jistě neprohrál.

    Vložil tazatel 2 (bez ověření), 12. Březen 2015 - 9:12

    to co si myslíš ty je nepodstatné. Tohle můžeš vykládat u piva svým kunšaftům.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".