Platba odměn SVJ

Vložil Pavel (bez ověření), 4. Květen 2016 - 9:43 ::

Dobrý den, v našem SVJ má jeden z členů ve svém bytě nájemníka. Tento nyní odmítá uhradit ve vyúčtování za rok 2015 odměny vedení SVJ a poplatky za správu SVJ s tím, že jde pouze o věc členů SVJ, protože on sám nemá s SVJ nic společného a nemá nic takového uvedeno ani v nájemní smlouvě. Poplatky za správu domu a náklady bytu, kde je v nájmu, již uhradil. Jak to tedy je? Děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel A. (bez ověření), 4. Květen 2016 - 19:30

  Jednám za nájemníka- vlastník bytu po něm žádá uhradit i roční podíl na odměnách vedení SVJ a za správu SVJ. Zdá se mi to podivné, protože vedení SVJ jedná za majitele bytu, který by měl tyto úhrady platit sám, jakožto člen SVJ.

  Vložil ? (bez ověření), 4. Květen 2016 - 11:45

  SVJ je oprávněna veškeré platby vymáhat jen na vlastníku jednotky a ne nájemníkovi. Nájemník je v nájmu na základě dohody s vlastníkem bytu a ne se SVJ.

  Vložil svjvmt, 4. Květen 2016 - 10:59

  Vy nejste s nájemníkem v žádném vztahu, s ním nemáte smlouvu, víte? Má pravdu.

  Vložil janica, 4. Květen 2016 - 10:25

  Vyúčtování za kalendářní rok je záležitostí jen a jen vlastníka. Jak se vyrovná se svými nájemníky, je jen jeho věc. Vy nemáte v měsíčním předpise, jaká částka připadá na odměny výboru a příspěvky na správu? V jste si nic neschválili? Pokud jsou nějaké nedoplatky hradí to vlastník. Udivujete mně, že jednáte o vyúčtování a hrazení nějakých poplatků s nájemníky. Nájemník má pravdu, je to záležitost SVJ a vlastníka.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 4. Květen 2016 - 10:14

  Není s jistotou patrné, z pohledu koho věc řešíte. Pokud vystupujete za SVJ, pak není vaší záležitostí, co hodlá či nehodlá platit nájemce svému pronajímateli. Pro vás je partner vlastník jednotky=člen SVJ.

  Jinak: Nájemce hradí pronajímateli (vlastníku jednotky): Nájemné + Služby Vlastník jednotky hradí Společenství: správu domu + služby

  Vložil ttttr (bez ověření), 4. Květen 2016 - 9:57

  Jako SVJ je vám to jedno. SVJ platí a ručí vlastník. Vlastník od něj tyhle náklady nemůže žádat pokud je má ve smlouvě.

  Vložil Anon. (bez ověření), 4. Květen 2016 - 9:51

  Ja si vůbec dovolujete vybírat cokoliv od nájemníka, kterému svj nic nepronajalo. V některých společenstvích se dějí neuvěřitelné věci.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".