Písemné hlasování mimo zasedání?

Vložil Jaský (bez ověření), 18. Duben 2019 - 8:51 ::

V našem SVJ dvoučlenný výbor mafiánsky tlačí o několik milionů předraženou rekonstrukci a posledním krokem je že zřejmě obešli pár bezbranných důchodců v domě a ty donutili cosi podepsat z čehož pak udělali jako že písemné hlasování mimo zasedání. S tím, že mě a dalším členům dokonce ani neoznámili že se něco takového děje, tím nás připravili o možnost uplatnit právo člena SVJ rozhodovat. Podle mého je takové hlasování neplatné a jednání by mělo být hodnoceno jako úmyslný trestný čin.

Nejsem právník a jsme však bezradný jak to celé pojmout poradíte jak postupovat, co výbor porušil a jak se domoct svého práva?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 19. Duben 2019 - 18:54

  Co výbor porušil najdete v OZ. Zastavit cokoli může jen soud. Co tak shodit výbor? Kolik je na tu rekonstrukci potřeba hlasů (bude třeba hypotéku?)?

  Vložil Pavel II (bez ověření), 18. Duben 2019 - 15:44

  s návrhem statutárů pak máte právo se obrátit i na soud. Je otázkou mjestli na tuto akci bude třeba stavební povolení. Tam by jste mohl účinně zasáhnout, protože budete účastníkem řízení. Je ovšem možné, že oprava nebude toto vyžadovat.

  Vložil MartinII, 23. Duben 2019 - 13:38

  Rozhodnutí (hlasovánání) mimo zasedání viz § 1210. Viz zde diskuse per rollam.

  Pokud je v paragrafech pojem „vlastníci“, tak tím nejsou míněni jen někteří, ale všichni.

  Hledejte zde „přehlasovaný vlastník“. Určitě se jedná u vás o ten problematický důležitý důvod".

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".