ověřovatel zápisu Shromáždění

Vložil Anonymous, 19. Listopad 2009 - 8:01 ::

Dobrý den, kdo může ověřit zápis ze Shromáždění a zkontrolovat správnost údajů v prezenční listině včetně plných mocí? Může to být kdokoliv z vlastníků? Setkala jsem s pojmy "návrhová komise a mandátní komise " , můžete mi tyto pojmy vysvětlit? Děkuji Ivana Malá

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Matějka Jaroslav, 21. Listopad 2009 - 8:51

    Vážená paní Ivana Malá, a ostatní,

    vzorové stanovy nejsou všemocné a nepokrývají veškeré potřeby vnitřního života společenství vlastníků jednotek, jedná se pouze o nouzový předpis pro případy, že si společenství neschválí vlastní stanovy.

    Každé společenství má zákonem stanovenou možnost si vypracovat vlastní stanovy (rozšířit – konkretizovat vzorové stanovy) a upravit si řadu záležitostí svobodně dle svých potřeb v souladu s platnou legislativou. Této možnosti je ale málo využíváno a posléze jsou problémy.

    Uvedu motivační příklad:

    ORGÁNY SPOLEČENSTVÍ ČI. VI Společná ustanovení

    1. Orgány společenství jsou:

    1. shromáždění,
    2. výbor společenství (dále jen „výbor“) nebo člen společenství pověřený funkcí výboru (dále jen „pověřený vlastník“), pokud není volen výbor,
    3. kontrolní komise nebo revizor, rozhodne-li o tom shromáždění,
    4. orgány schůze shromáždění volené na začátku jednání; např.: předsedající schůze, presence-ověření účasti podílu hlasů přítomných vlastníků, zapisovatel, skrutátoři hlasování, ověřovatelé zápisu.

    Matějka

    Vložil Josef Pilný (bez ověření), 19. Listopad 2009 - 12:05

    Komisí můžete mít libovolný počet. Můžete mít stálé komise, pracovní komise, komise činné pouze po dobu schůze shromáždění, a taky komise pro řízení a koordinaci komisí. A taky třeba zahradníka.

    Vložil Josef Pilný (bez ověření), 19. Listopad 2009 - 12:09

    Doporučuje se zejména komise pro komisionářské smlouvy a komise pro komisní prodej. Celý systém komisí pak završuje sama nejvyšší komise.

    Pohodička v domě je pak zaručena.

    Vložil Ivana M. (bez ověření), 19. Listopad 2009 - 14:30

    Asi jste snídal vtipnou kaši. V našich stanovách nic o možnosti kontroly psáno, předseda manipuluje s hlasováním a samozřejmě, kdo nic nedělá ani nic nezkazí. Sice jste mi neporadil, ale alespoň jste (se)mě pobavil. Ivana M.

    Vložil lake, 19. Listopad 2009 - 17:02

    Nastudujte vaše stanovy. Co jste si v nich odhlasovali, to platí.
    ---------------------------------
    Doplňuji po Vaší odpovědi 19. Listopad 2009 - 13:30:
    Vaším problémem nejsou komise, ale předseda výboru. Nemůže nijak manipulovat s hlasováním, jestliže mu to nedovolíte. Chcete-li, zapisovatele a ověřovatele zápisu si zvolíte na samém počátku shromáždění. Stejně tak volíte předsedajícího (nemusí to být předseda výboru).

    Z každého shromáždění musí (podle mne) být archivovány a vlastníkům přístupny k nahlédnutí:
    - pozvánka s uvedením toho, o čem se má hlasovat
    - podepsaná prezenční listina a písemné plné moci od nepřítomných
    - hlasovací listiny, podepsané hlasujícími
    - případně další materiály, které se schvalovaly (např. účetní závěrka, rozpočet opravy střechy, atd.).

    Já zde nevidím žádný prostor pro jakoukoliv manipulaci, Vy ano?

    lake

    Vložil Ivana M. (bez ověření), 19. Listopad 2009 - 20:09

    Děkuji vám za odpověď, víc věcnou (než vtipnou).Máte pravdu. Prostor pro manipulaci nebude,pokud to nedovolíme.Předseda nám odmítl ukázat prezenční listinu i plné moci na posledním Shromáždění.Od KS jsme materiály později získali, podepsáni byli i lidé,kteří na schůzi nebyli. Nereagovali jsme včas a nezpochybnili jsme závěry schůze ani zvolení nového předsedy. Nebyli jsme znalí Stanov,Obč.zá­koníku,ani nijak aktivní.Proto byl můj dotaz,pro vás znalce,asi úsměvný. Děkuji ještě jednou za odpověď. Tento portál je „multi“ užitečný. Ivana

    Vložil AnonymousB (bez ověření), 20. Listopad 2009 - 10:01

    Jak by se dalo napadnout usnesení KS o zápisu do rejstříku společenství případě Ivany M.?

    Kam podat, proti komu, co navrhovat, jaká je na to lhůta?

    Děkuji za upřesnění.

    Vložil Ivana M. (bez ověření), 20. Listopad 2009 - 17:29

    Usnesení , volbu výboru , Schválení stanov atd. lze napadnout do 60 dnů, což jsme neudělali (ani předtím nevěděli), adresuje se ke Krajskému soudu. Ten to teprve v případě napadení přezkoumá. Jinak soud nazajímá, zda jsou údaje pravdivé, nikdo to nekontroluje, pouze zaeviduje. Ivana M.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".