OSSZ a pověřený vlastník od 1.1.2014 ( nově předseda společenství )

Vložil Martin Říha (bez ověření), 31. Prosinec 2013 - 11:05 ::

Dobrý den. Upozorňuji na změnu a předávám co jsem dostal.

Od: Dagmar.Kopico­va@cssz.cz Datum: 30. 12. 2013 Předmět: RE: sdělení

Dobrý den, v dubnu letošního roku jsem Vám sdělovala, že příjmy „pověřeného vlastníka“ nepodléhají odvodu pojistného na sociální zabezpečení. Dovoluji si Vás upozornit, že od 1.1.2014 dochází ke změně právní úpravy a do pojištění spadají všechny fyzické osoby, které mají příjem ze závislé činnosti, tedy i „pověřený vlastník“. Pokud je pro Vás tato otázka stále aktuální a potřebovali byste vědět více, dejte mi vědět.

Hezký zbytek roku a šťastný nový rok Vám přeje

Dagmar Kopicová

vedoucí odboru sociálního pojištění

OKRESNÍ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ PARDUBICE www.cssz.cz

PŮVODNÍ ZPRÁVA

From: Kopicová Dagmar (PA) Sent: Friday, April 26, 2013 7:45 AM Subject: sdělení

Dobrý den,

na základě Vaší včerejší návštěvy OSSZ Pardubice Vám sdělujeme, pověřený vlastník ustanovený ve společenství vlastníků jednotek podle zákona č. 72/1994 Sb., ve znění pozdějších předpisů (zákon o vlastnictví bytů), není z titulu své činnosti účasten nemocenského ani důchodového pojištění a jeho příjmy nepodléhají odvodu pojistného na sociální zabezpečení. Na rozdíl od Výboru společenství nelze pověřeného vlastníka považovat z pohledu sociálního zabezpečení za kolektivní orgán právnické osoby. Pokud byste potřebovali naše sdělení ještě nějakým způsobem doplnit, dejte nám prosím vědět.

S pozdravem

Dagmar Kopicová

vedoucí odboru sociálního pojištění

www.cssz.cz

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil anon (bez ověření), 31. Prosinec 2013 - 11:54

    Martine Řího, vy jste se drobátko splet. Když pověřený vlastník pobírá odměnu, tak to není závislá ale závist-lá činnost. Tento název nemá na odvody žádný vliv,odvody zůstávají.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".