Opakované chození do schodů - stížnosti od SVJ / osvětlení chodby

Vložil Larsen Nielsen, 9. Září 2020 - 17:28 ::

Dobrý den,

Měl bych tu až jedno možná velmi úsměvné téma k diskuzi, sice používání schodů jako prostředku k cvičení.

Zkrátka, začal jsem v denních dobách mimo noční klid používat schodiště panelového domu jako „improvizovanou tělocvičnu“, tudíž z přízemí vyběhnu do nejvyššího patra, tam se otočím a zase bězím dolů a to třeba 10–11krát Používám sálové boty, abych omezil co nejvíce hluk. Po několika takových sprintech, které buď ostatní překvapilo pozitivně, anebo to ignorovali, začal mě pravidelně osočovat technik z SVJ, že kvůli mě často vypadávají jističe, praskají žárovky ve společných prostorech apod. Na což jsem reagoval tak, že nemáme v domovním řádu zmínku ani odvolávku na jiný předpis, který by mi to zakazoval. Dokonce několikrát ten stejný pán osočil i jiné obyvatele, kteří místo výtahu používají schody, že kvůli nim také praskají stále žárovky

Jaký je váš názor na moje počínání, má SVJ / BD nárok po mě uplaťnovat prasklé žárovky a práci technika, že nahazuje jističe? Dále máte nějaké zkušenosti s přechodem od halogenek / žárovek k zářivkám nebo LED v společných prostorech, zvládají časté spínání zejména v zimních měsících?

  • společné části
  • obtěžování
  • poškození společných částí

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Tomol (bez ověření), 11. Září 2020 - 23:39

shodiště není tělocvična, a není-li k tomu není mimořádný důvod (pozítří bude půlmaraton a venku řádí tornádo) tak to není v pořádku

  • pokud běháte v době kdy se spínají světla, tak tu vaši aktivitu sponzorují ostatní
  • po X schodištích asi 2× nevoníte, možná z vás cáká pot, funíte atd. a proč by to ostatní měli snášet?

Po soudech vás asi nikdo tahat nebude, ale k lepším sousedským vztahům vám to určitě nepomůže.

Vložil proatleta (bez ověření), 10. Září 2020 - 7:45

Jde o opotřebování, ničení společného majetku nadměrným používáním, víření prachu a ještě zvyšování spotřeby elektřiny, kterou hradí ostatní. To není řádné hospodaření a k tomu dům není určen. Komu se to má líbit?

Vložil tomas 22, 10. Září 2020 - 15:25

Myslím že jste pro svůj druhý díl filmu Vlastníci právě našel scenaristu.

Vložil tomas 22, 10. Září 2020 - 7:19

Natočte to skrytou kamerou a máme tu druhý díl Vlastníků jak vyšitý…

Vložil Komentátor (bez ověření), 9. Září 2020 - 21:31

„praskají žárovky“

Ještě někdo svítí žárovkami?

Vložil Larsen Nielsen, 9. Září 2020 - 21:36

Bohužel, v našem věžáku se stále používají žárovky. Je to celkem ostuda, když sousední čtyři stejné objekty mají zářivky nebo LED. I sousední paneláky typ G57 mají povětšinou zářivky

Vložil radka2222 (bez ověření), 9. Září 2020 - 19:22

to nemáte v okolí nějaký kopec nebo uliční schody? mě teda přijde velmi bezohledné běhat po schodech sem tam. nejen kvůli hluku (ten bude i když máte sálovky), ale po těch schodech i chodí lidé určitě, a mě by tedy nebylo příjemné jít domů a narazit na zpoceného běžícího člověka tam, kde je běžné normálně chodit. a to nemluvím o tom, že zbytečně spotřebováváte společnou elektřinu, a životnost žárovek pravděpodobně je závislá na počtu sepnutí… no nápad teda je to pěkně blbý. tělocvičnu si dělat ze schodiště v baráku :-(

Vložil ? (bez ověření), 9. Září 2020 - 19:56

Když běhají po schodech a chodbách děti, tak to nikomu nesmí vadit. A když běhá po schodech dospělý, že místo výtahu si schody proběhne a přitom nedělá hluk jako děti, tak to má někomu vadit??? Ach jo, paní Radko2222.

Vložil Člen SVJ (bez ověření), 10. Září 2020 - 9:10

Jestliže je schodiště zkolaudováno jako sportoviště,tak proč né?

Vložil radka2222 (bez ověření), 9. Září 2020 - 20:09

já teda mám asi štěstí na svj, protože v žádném ani děti jen tak desetkrát po sobě neběhají od přízemí až nahoru a zpět. natož dospělý. on si nevyběhne schody místo výtahu, on na nich běhá desetkrát a více jak píše. ach jo ?

Vložil Larsen Nielsen, 9. Září 2020 - 21:37

Zatím spíše sklízím od ostatních vlastníků/nájemníků pozitivní nebo neutrální reakce až na lidi ze SVJ. Oproti běžné městské / společenské obuvi u sálovek s tlustšími ponožkami je chůze nebo i běh podstatně tišší a navíc se snažím kolem bytů chodit pomaleji, což dělám i normálně když se po pohybuji po chodbách, což beru jako bernou minci ohleduplnosti. ;)

Naopak už jsem takto našel zatím 5× zapomenuté klíče v zámku jiných bytových jednotek ;), pokažený pohybový senzor světel, zavřel dveře na balkón / okna ve společných prostorech během bouřky nebo vichřic.

Vložil Komentátor (bez ověření), 9. Září 2020 - 21:49

„Naopak už jsem takto našel zatím 5× zapomenuté klíče v zámku jiných bytových jednotek ;), pokažený pohybový senzor světel, zavřel dveře na balkón / okna ve společných prostorech během bouřky nebo vichřic.“

Nechcete se proběhnout i u nás a sepsat vadné světelné zdroje, chybějící přenosné hasicí přístroje, poškození požárního vodovodu, předměty v únikových cestách, vypáčené dveře elektrických rozvaděčů, pneumatiky, sporáky a další předměty v suterénu ad.

Vložil AsiTakhle (bez ověření), 12. Září 2020 - 2:08

Při poslední rekonstrukci jsme změnili takto (před/po rekonstrukci):
Zdroje světla: žárovky/LED
Rozsvícení: tlačítkový spínač/pohybový senzor
Délka svícení: automat dle nastavení/automat dle nastavení délky
Zhasínání: po uplynutí nastavené délky svícení.
Roční náklady na osvětlení: jedno schodiště dřív o 2000 Kč dráž, než nyní.
Pohybový senzor LED spíná i při pohybu osob nebo zvířat v bytech uživatelů, takže nyní osvětleno schodiště v podstatě delší dobu než předtím. Zjišťování potřeby nastavení a seřízení LED lamp by vyšlo dráž než neseřídit vůbec. LED žárovky a jističe také nepraskají.

Vložil Člen SVJ (bez ověření), 12. Září 2020 - 8:28

„Pohybový senzor LED spíná i při pohybu osob nebo zvířat v bytech uživatelů, takže nyní osvětleno schodiště v podstatě delší dobu než předtím.“

Která firma vám namontovala pohybové senzory, spínající osvětlení na společné chodbě při tom ,když jde někdo v bytě na WC ?Dejte sem na ni odkaz!

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".