Odstoupení celého výboru SVJ, nutnost změny stanov pro volbu správcovské firmy

Vložil Mex (bez ověření), 16. Květen 2019 - 13:56 ::

Dobrý den,

vím, že SVJ bez výboru už se tu řešilo vícekrát, bohužel se mi nikde nepodařilo dohledat, jak se přesně taková situace řeší, zvlášť když je nutná změna stanov. Zářijovým shromážděním skončí funkce celého stávajícího výboru v našem domě a myslím, že mohu s jistotou říct, že nebude nikdo, kdo by se do výboru přihlásil. Bohužel ve stanovách máme, že členem výboru může být pouze vlastník bytové jednotky v domě a bude tedy nutné nejprve nechat odhlasovat dodatek ke stávajícím stanovám, aby mohl funkci vykonávat externí správce. Pokud se tedy na zářijové schůzi odhlasuje dodatek ke stanovám, ale zároveň skončí funkce výboru, kdo bude mít pak pravomoc k podepsání smlouvy s vybranou správcovskou firmou? Bude nutné zapojit soud, aby stanovil správce, který pak tuto smlouvu podepíše?

Moc děkuji,

Mex

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pokorný 3a7c21 Michal (bez ověření), 29. Říjen 2019 - 0:25

  Zkuste si vyhledat vaše SVJ na www.seznamSVJ.cz

  Vložil Pavel II (bez ověření), 18. Květen 2019 - 16:09

  měli by někteří vlastníci (podle stanov) ve vlastním zájmu svolat shromáždění a tam se dohodnout na vedení SVJ a změně stanov. Velmi vhodné by bylo změnit statutární orgán z výboru na předsedu a přesvědčit i výší odměny alespoň jednoho vlastníka aby to vzal s tím, že veškerou činnost deleguje na správce (včetně svolávání shromáždění a zápisu) a ponechá si jen kontrolní činnost a správu účtu SVJ, kde si nechte alespoň peníze na dlouhodobé opravy. Pokud ani takové minimum nedomluvíte pak bůh s Vámi.

  Vložil Krystalka (bez ověření), 17. Květen 2019 - 2:34

  Tak vy všichni vite, že budou končit, tak stávající výbor i ostatní mají čas hledat kandidáty, někoho oslovit, vyvěsit oznámení a pod.

  Vložil All (bez ověření), 17. Květen 2019 - 2:19

  Pokud clenum vyboru konci funkce, svolaji shromazdeni za ucelem volby noveho vyboru, pokud se novy vybor nezvoli, budou se delat volby do te doby nez se nekdo zvoli.

  Po celou tu dobu jsou statutary stale puvodni clenove vyboru se vsemi pravomocemi a samozrejme zapsani v obchodnim rejstriku.

  Pokud toto obdobi bude trvat dele, muze ten kdo osvedci pravni zajem se nechat zapsat v obchodnim restriku jako poverena osoba, jejiz ukol bude zvolit novy vybor ci zmenit stanovy ( 100 % ) a do te doby bude mit pravomoci statutara.

  Pokud mate KK, muze v urcitych pripadech prevzit iniciativu predseda kontrolni komise ( vybor prestane svevolne vykonavat svoji cinnost napr. platit faktury… a dalsi )

  A je to…

  Vložil Jan77 (bez ověření), 16. Květen 2019 - 17:22

  Vy přece někoho zvolíte (doporučuji co nejdříve tzn. na téže schůzi) a ten bude statutárním orgánem SVJ – a bude tak mít pravomoc podepisovat smlouvy.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".