Odměny z fondu oprav dostává manželka předsedy

Vložil ALENA (bez ověření), 15. Březen 2021 - 17:19 ::

V našem domě máme jenom předsedu bez výboru,Máme transparentní účet,Od roku vždy poznámka , odměna vlastníka,Před půl rokem došlo ke změně když jsme žádali pana předsedu o vyučtování.Nás­ledující měsíc,došlo ke změně na transparentmím účtě s poznámkou odměna vlastníka a jméno manželky,pana předsedy a to zpětně za pět let.U banky jsme zjistili,že dodatečné změny na účtě nejsou možné,ale přesto byly uskutečněny.Pan předseda se nechce ke změmám na transparentním účtě vyjádřit.Tak posíláme odměny manželce pana předsedy,která nemá žádnou funkci. I dalších pět vlastníků jednotek,žádné odměny nedostává,pan předseda by měl správně i ostatním vlastníkům.mohl posílat z fondu oprav odměny.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil janopace (bez ověření), 16. Březen 2021 - 18:34

  Je zakázáno si nechat poslat prachy na účet někoho jiného? Máte to ve stanovách?

  Vložil AndyB (bez ověření), 16. Březen 2021 - 11:10

  Aleno, poznámka transakce v bance jde měnit kdykoliv – je to údaj pro majitele účtu a na výpisech ani nefiguruje. Naopak jen Zpráva pro příjemce měnit nelze.

  Vy nahlížíte nikoliv na Výpisy, ale na Seznam pohybů – zřejmě u fio banky? Tam jasně vidíte tyto údaje rozlišené. V příchozích platnách se automaticky do Poznámky např. generuje název protiúčtu (jde smazat, změnit).

  Nejprve si zjistěte – třeba dle § 1179, na základě jaké smlouvy je konkrétní částka vyplácena.

  —- Ps: odměna za výkon funkce předsedy podléhá zdravotnímu pojištění a sociálnímu až od urč. částky – nevím přesně a ani nevím, zda se tento příjem zdaňuje u svj anebo u příjemce?

  Vložil Čtenář (bez ověření), 16. Březen 2021 - 7:08

  Paní Kohlerová, všechno jednou skončí.

  Když jsme u těch transparentních účtů, zde je účet ANO a Vox populi, vox Dei občanů České republiky: https://www.kb.cz/…ucty/4070217

  Vložil ab (bez ověření), 16. Březen 2021 - 8:22

  Všechno jednou skončí, to zlé, ale i to dobré. To je buddhismus. Lidi se obvykle domnívají, že skončí pouze to zlé. Ne,ne, tak to není. Jednou skončí i to dobré.

  Vložil Zdenek 22, 15. Březen 2021 - 21:46

  Paní Aleno,

  váš „příběh“ je poněkud zmatený. Zkuste ho pro začátek přepsat do smysluplného dotazu.

  A za další. Pokud je ve vašem SVJ dostatek vlastníků (hlasů) nespokojených s popisovaným konáním vašeho předsedy, dohodněte se, kdo bude novým předsedou, a vyvolejte hlasování o odvolání stávajícího a volbě nového.

  Vložil Justitianus, 15. Březen 2021 - 21:41

  Když někdo používá nesmyslný termín „fond oprav“, tak si zaslouží aby ho o ty peníze někdo obral. Takže za mě je to v naprostém pořádku.

  Justitianus

  Vložil * (bez ověření), 15. Březen 2021 - 17:57

  Aleno, předseda nemá žádnou povninost jen tak sám o sobě komukoliv posílat odměnu z fondu oprav. Jak je patrné z názvu, tak fond oprav je určený na opravy domu. Kdo má dostat odměnu, tak to musíte schválit,nebo ne?

  Vložil radka2222 (bez ověření), 15. Březen 2021 - 17:46

  a předseda dostává jakou odměnu?

  Vložil ik (bez ověření), 16. Březen 2021 - 9:30

  Ono to paní Radko může být také o tom, že se jedná o odměnu za výkon funkce předsedy, jen odchází na účet jeho manželky, protože ta doma drží kasu.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 16. Březen 2021 - 10:26

  mě právě napadlo, proto se ptám tazatele, ale ten mlčí :-)

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".