Odkup 2m2

Vložil JarkaV, 22. Prosinec 2010 - 13:51 ::

Dobrý den,

jsme SVJ s 241 BJ a jeden z majitelů si před svýma 2 byty postavil mříže. Za nimi jsou pouze jeho dva byty a nic dál. Protože se 1 další člen ozval a žádá odstranění, navrhl majitel přednést na Shromáždění odkup těchto cca 2m2. Nejsem si ale jista, co z toho plyne za předpokladu, že to lidé schválí. V KN máme totiž všichni nějaký podíl na společných částech domu, pozemku pod ním a i v okolí domu – velký trávník). je potřeba, aby podali všichni majitelé žádost o změnu na KN? nebo to KN udělá automaticky? Děkuji za odpověď! Jarka

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil rivr, 24. Prosinec 2010 - 20:30

  Udělat cokoli formou „dohody všech“ je více než labilní protože jak již bylo kolikrát zde napsáno – stačí aby od ní kdokoli odstoupil nebo nový majitel nepřistoupil – a padá. U nás bychom to automaticky považovali za vadu a trvali na odstranění bez ohledu na jiné důvody „o závisti“ apod.
  Chtělo by to změnu v Prohlášení vlastníka.

  rivr

  Vložil Anonymousqwerty (bez ověření), 22. Prosinec 2010 - 16:16

  Uzavrete s nim smlouvu o vystavbe, coz bude rozsireni bytu, ktere musi schvalit Stavebni urad a pote (coz uz vicemene je) uhradi dohodnutou castku za 2m2 a provedete (nebo si nechate provest)prepocet podilu na dome a to date na katastr.

  Vložil Anonymous, 22. Prosinec 2010 - 16:17

  Pan Anonymousqwerty má teoreticky pravdu, vstup do bytu může vést přes jiný byt.

  Prakticky řešení pana Anonymousqwerty nelze doporučit, jinak budete mít zamřížované celé schodiště.

  Vložil Anonymous, 22. Prosinec 2010 - 14:10

  Nejprve žádejte odstranění svévolné úpravy společných částí domu.

  Pak můžete jednat o dalším.

  Vložil JarkaV, 22. Prosinec 2010 - 14:22

  Bohužel mříže tam majitel nainstaloval před 5 lety. Poslední dva roky se v preventivní protipožární zprávě mříže objevily, na základě čeho jsme vlastníka vyzvali k odstranění. Následným jednáním mezi výborem, majitelem a společností, která dělá protipožární prohlídky, byla v dosahu instalována krabička, kde je za sklem k dispozici klíč (pro případ požáru, havárie vody atd.) Jde o to, že mříže nikomu nevadí, jedná se tady pouze o netoleranci a závist ostatních. Majitel mříže odstraní, pokud mu Shromáždění odkup neschválí. Je to kompromisní řešení. Proto mne zajímá, jak je to prakticky na KN. Zda s tím někdo nemáte zkušenosti..... děkuji. Jarka

  Vložil Anonymous2 (bez ověření), 22. Prosinec 2010 - 14:38

  Jarko domyslete důsledky, že se pak před každým bytem může objevit nějaká vyzděná budka nebo cokoliv kdekoliv jinde a každý bude požadovat odkup. Nedělejte to, vyrábíte si neskutečný problém.

  Vložil lake, 22. Prosinec 2010 - 14:43

  Jarka napsala: „Jde o to, že mříže nikomu nevadí, jedná se tady pouze o netoleranci a závist ostatních.“

  Jarko, protiřečíte si. Sama připouštíte, že mříž ve společných prostorách někomu z vlastníků vadí. Jste-li členem výboru, pak tedy děláte svou práci naprosto špatně.

  Návrh vlastníka je nesmysl. Píšete, že tam jsou dva byty. Není možné, aby přístup ke každému z nich vedl přes „soukromou“ chodbu. Že nyní obě jednotky vlastní jediná osoba je bezvýznamné. Za dva roky to může být jinak. Sedí-li na stavebním úřadě někdo rozumný, takovou hloupost neschválí. Ani vy byste se neměli tímto nesmyslem zabývat.

  Co máte činit je něco zcela jiného, než činíte teď. Buď nekompromisně odstranit mříž na jeho náklad, nebo PRONÁJEM této části chodby. Bude platit měsíčně do společné pokladny.

  lake

  2
  Vložil JarkaV, 22. Prosinec 2010 - 14:53

  Spíš jsem to špatně vyjádřila. Někomu z vlastníků to vadí z principu, nemá v daném vchodě ani byt. Připouštím ale, že nejjednodušší je trvat na svém. Pronájem je nápad dobrý, ale pak tu nastává komplikace finanční. Každopádně Vám děkuji za názor a přeji krásné svátky. Jarka

  Vložil lake, 22. Prosinec 2010 - 15:27

  Ještě poznámku: ke zcizení části společných prostor v domě je vždy nutný souhlas všech vlastníků jednotek ve formě písemné smlouvy. Shromáždění není oprávněno o tomto rozhodovat.

  lake

  Vložil Franta Flinta (bez ověření), 22. Prosinec 2010 - 16:02

  mám za to, že v zákoně se říká, že jestliže se jedná o změnu vlastnictví podílu ze společných částí domu, rozhoduje o tom celé společenství, tedy Shromáždění, kdy se zde z tohoto jednání provede zápis s konečným rozhodnutím ve formě hlasování. Nebo to tak není, nebo se pletu?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".