Odběr elektřiny ze společných prostor

Vložil Marta (bez ověření), 12. Říjen 2018 - 4:04 ::

Dobrý den, mezi bytem a elektrickým rozvaděčem nám shořel kabel a tak náš být zůstal bez elektrického proudu. Byt je městský a tak jsme závadu hned druhý den ráno hlásili řádně na městě. Ze společných prostor jsme si natáhli prodlužovací kabel abychom si mohli zapojit alespoň ledničku než přívod elektřiny opraví. Natož na nás byla zavolána městská policie že jsme černí odběratelé elektřiny a že nám hrozí pokuta. Chci se tedy zeptat jestli jsme teda elektřinu odebírali nelegálně? když platíme za elektřinu ve společných prostorách ! Při ceně kWh a odběru naší lednice jsme tedy za těch pár hodin " ukradli " elektřinu ani ne za 1 Kč. Můžu v takových případech odebírat elektřinu že společných prostor nebo nikoli ? Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jarda_, 12. Říjen 2018 - 19:04

  Přiznám se, že když jsem rekonstruoval byt, připojil jsem se na společnou elektřinu z chodby SVJ. Pokud by kdokoliv cokoliv namítal, tak bych uhradil spotřebovanou elektřinu odhadem. Nikdo nic nenamítal, proč taky, jde o pár lidí a všichni se známe a nemáme žádné problémy. Za den jsem nespotřeboval než 1–2 kWh (do 10 korun)

  Policie vám nic neuděla. Jde o nouzovy stav a pokud jste nekoho okradl, necht Vam to vycisli :-)

  Další řešení je domluvit se se sousedem a oknem protáhnout prodlužovací šňůru, ale je potřeba o tom něco vědět.

  Vložil MMM (bez ověření), 12. Říjen 2018 - 13:10

  Mohli jste zkusit, po dobu než se vyřeší krizová situace a zase Vás připojí, požádat majitele o připojení – třeba na společnou elektřinu,domluvit se například o využití měřené elektrické zásuvky.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 12. Říjen 2018 - 8:28

  Ano, kradete, ale v činžácích jsou komory patřící k bytu, které jsou připojeny na společnou elektřinu a komu to vadí? Jsou i tací vlastníci, kteří přístup do komory z chodby zazdili a mají přístup z bytu. A jiní tam mají ledničky, a teď mlufte.

  Vložil a (bez ověření), 12. Říjen 2018 - 8:55

  To by ovšem mělo být „ošetřené“ v Prohlášení vlastníka včetně přispívání na spotřebu. Pak bude vše v pořádku. Ale napojit se na společné rozvody jen tak, to není v pořádku.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 14. Říjen 2018 - 18:50

  To bych rád věděl, kde si to ošetřili, a ještě v prohlášení, když tak byt zakoupili a kdo si to uvědomuje?? Drtivá většina mlčí, jsou solidární, klidně vám odhlasují, že někdo nebude za výtah platit (za děcka, ale ta přece nemohou jezdit samy). A to si někteří dosud myslí, že do prvního patra se neplatí. Některým to vyhovuje, jsou i tací, co sosají ve sklepě. Dyť jsou to lidi.

  Vložil a (bez ověření), 12. Říjen 2018 - 7:48

  Za elektřinu ve splečných prostorách platíte podílově, ne samostatně. Elektřinu ze spol. prostor pro osobní účely samozřejmě odebírat nemůžete. Je to nedovolený černý odběr.

  Vložil Petr123 (bez ověření), 12. Říjen 2018 - 6:15

  Samozřejmě, že nemůžete.

  Vložil Jarda_, 14. Říjen 2018 - 20:23

  https://youtu.be/97p-yaKmjZs

  Má to i heslo na wikipedii

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".