NOZ: Telenovela pokračuje

Vložil lake, 30. Červen 2013 - 20:36 ::

Zpráva ze serveru MAFRA a.s. (Praha), web idnes.cz, 2013–06–30:
Nový občanský zákoník možná začne platit později

(…) Rusnok současně uvedl, že chce mít do poloviny, nejpozději do konce srpna jasno, jestli se stihne schválit změny zákonů související s novým občanským zákoníkem. Bude chtít jasné vyjádření politických stran. Pokud by narůstalo riziko, že úpravy zákonů nebudou platit včas, požádal by případně Sněmovnu o odložení účinnosti občanského zákoníku.

Nový občanský zákoník, který zásadním způsobem mění soukromé právo, bude účinný od 1. ledna příštího roku. Ve Sněmovně k němu leží deset doprovodných zákonů. Ministerstvo spravedlnosti plánovalo dokončit legislativní proces ve Sněmovně do 30. června letošního roku, do těchto plánů však zasáhla vládní krize. Desítka důležitých zákonů tak za situace, kdy hrozí rozpuštění Sněmovny, zůstala ve třetím čtení.

„Sněmovna musí jasně říct ano, my to stihneme,“ řekl Rusnok. V opačném případě je podle něj třeba velmi rychle účinnost občanského zákoníku odložit o rok nebo o dva „přes všechnu trapnost této situace“. „Zatím bych byl rád, kdyby se to dokončilo, ale pomalu tu víru ztrácím,“ doplnil premiér.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/…/domaci.aspx?…

  • Nový Občanský zákoník

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel, 30. Červen 2013 - 21:24

Poslanci se starají především o svá korýtka a tak v této nejisté době „pracují“ ještě méně, než kdy jindy.

Na druhé straně si řada z nich uvědomuje výhody poslanecké imunity a tak se jim rozpouštět moc nechce i když říkají něco jiného.

No a pokud by se mělo věřit pověstem o 101 koalici, tak ta si NOZ přes odpor odborné veřejnosti prosadila a mohla by tedy prosadit i těch 10 doprovodných zákonů.

Hezký den!

Pavel

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".