NOZ par.1184

Vložil VN (bez ověření), 16. Březen 2017 - 12:53 ::

Má někdo praktickou zkušenost s tímto ustanovením:

Na návrh osoby odpovědné za správu domu nebo dotčeného vlastníka jednotky může soud nařídit prodej jednotky toho vlastníka, který porušuje povinnost uloženou mu vykonatelným rozhodnutím soudu způsobem podstatně omezujícím nebo znemožňujícím práva ostatních vlastníků jednotek.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil jjj (bez ověření), 16. Březen 2017 - 16:42

  zvažujeme to – vlastník neplatí zálohy a vyúčtování platí až na základě pravomocného rozsudku – až teď budeme podávat třetí žalobu, budeme chtít zaplatit dluhy a nařídit prodej – už 5 let nezaplatil jedinou zálohu (a úroky z vyúčtování nás nevytrhnou při nákladech výboru na vymožení)

  Vložil VN (bez ověření), 17. Březen 2017 - 9:13

  použití tohoto paragrafu na sice platící , ale nepřizpůsobivé… U nás se začíná rozmáhat nešvar , kdy v našem domě si koupí byt někdo , kdo bydlí 200 km od našeho města a pronajme byt cigošům…každou chvíli rvačka v domě,rušení klidu , zásahy městské policie. Po usilovném snažení výboru nakonec dotyčný vlastník cigoše z bytu vykopne , ale nastěhuje jiné a situace se opakuje.........

  Vložil HajdyHou (bez ověření), 17. Březen 2017 - 1:24
  Vložil Dudekk (bez ověření), 16. Březen 2017 - 18:58

  Proč náklady na vymáhání neúčtujete k tíži dlužníka?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".