NESCHOPNY POVERENY VLASTNIK

Vložil Anonymous, 23. Listopad 2010 - 18:06 ::

Ráda bych se zeptala, náš pověřený vlastník nereaguje na výzvy k předložení dokladů, na které máme dle stanov právo, místo toho nám sprostě nadává, výzvu k předložení jsme mu poslali doporučeně. Podotýkám, že vzhledem k situaci v SVJ, kde prostě lidi nechápou, že jsou SVJ, a stojí za pověřeným vlastníkem, je odvolání pověřeného vlastníka nemožné (ani nám to neumožňují stanovy) a sám odstoupit nehodlá. Je nějaký způsob pověřeného vlastníka donutit, aby nám umožnil kontrolu? Také bych se chtěla zeptala, ve smlouvě o převodu bytu do vlastnictví je zmínka, že správu dělá družstvo, v prohlášení vlastníka je, že správu dělá družstvo, ale svj po zvolení pověřeného vlastníka žádnou smlouvu s družstvem nepodepsalo, a pokud podepsalo, tak bez projednání na shromáždění. Máme tedy správce???? Děkuji za názor. JM

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 23. Listopad 2010 - 18:21

  JM,

  četl jsem již několik stanov, ale že by byl výbor/PV neodvolatelný jsem ještě neviděl. Ale i kdyby to bylo ve stanovách, o čemž pochybuji, je vždy možné změnit stanovy (pokud v nich nemáte např. že ke změně stanov je potřeba nejméně 110% hlasů :-)))

  Situaci, že lidi stojí za výborem můžete změnit pouze tím, že lidi budete postupně přesvědčovat o své pravdě.

  O platnosti smluv se správcem po vzniku SVJ tu opakovaně psal pan lake. Vyhledejte si to.

  Správce může platně dělat veškeré úkony ke kterým byl zmocněn SVJ, tedy i podepisovat jménem SVJ smlouvy, pokud k tomu byl zmocněn.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil jm (bez ověření), 23. Listopad 2010 - 18:29

  Mohu se zeptat, kolik potřebuji lidí pro odvolání pověřeného vlastníka? stačí nadpoločiční většina?

  Vložil Pavel, 23. Listopad 2010 - 18:53

  Prosím používejte rubriku „Předmět“, děkuji.

  ZoVB neřeší kolik hlasů musí být pro odvolání. ZoVB v § 9/12 pouze uvádí, že ke zvolení výboru/PV musí být nadpoloviční většina hlasů všech, nikoliv jen přítomných. Z logiky věci se předpokládá, že pro odvolání by mělo být stejné kvorum.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil JM (bez ověření), 23. Listopad 2010 - 18:11

  Ještě se chci zeptat, zda může smlouvy za SVJ ve výše uvedeném případě, podepisovat takovýto správce, a zda-li vůbec může za SVJ podepisovat smlouvy správce.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".