Není exekuce jako exekuce

Vložil Anonymous, 18. Únor 2020 - 16:30 ::

Mám před sebou listiny ke dvěma exekucím:

A/ vymáhaná částka 30.000 Kč
náklady 550 Kč (tj. necelá 2 %).

B/ vymáhaná částka 300 Kč
náklady 12.000 Kč (40násobek, neboli 4000 %).

Porovnání učiní laskavý čtenář sám. V prvním případě vymáhá státní instituce, ve druhém soukromý exekutor.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Laky (bez ověření), 20. Únor 2020 - 4:31

    Mala uvaha:

    V prvnim pripade vymahani zaplati kazdy danovy poplatnik, casem uredniku, v druhem pripade by mel platit dluznik, co situaci zavinil.

    Existuje paragraf 142a o.s.ř., kdy prislusenstvi – naklady vymahani, lze prisoudit az pote, kdy je zaslana predzalobni upominka.

    Proc tedy podobne pripady mohou dnes vznikat? Neprebirani posty? Staci si zridit datovou schranku zdarma a kazdy organ verejne moci vam tam musi dorucovat, a muzete byt kdekoliv, treba na Marsu.

    Vložil § (bez ověření), 19. Únor 2020 - 21:53

    https://www.sinagl.cz/…i-tabor.html

    https://www.sinagl.cz/zahranicni-tisk/9620-exekuce-vytvorila-z-ceske-republiky-clenske-zeme-eu-novodoby-koncentracni-tabor.html
    Vložil . (bez ověření), 19. Únor 2020 - 22:37

    A kdo takové zákony schválil? O tom se angažovaný občan tak nějak zapoměl zmínit.

    Vložil https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=745755 (bez ověření), 19. Únor 2020 - 19:38
    Vložil ivus (bez ověření), 28. Červen 2020 - 15:27

    Dobry den, chtela jsem se zeptat, jak je resena kolize zakonu s ULPSV. Soudila jsem se o byt, uzivaci pravo, spor jsem vyhrala, ale byt v dobe sporu, ktery trval 15 let / celkem 3× zrusil nezakonne rozhodnuti nejvyssi soudu a presel nejprve pod druzstvo v ramci privatizace, a pote jej jako opravneni uzivatele odkoupili odpurci, ac jimi nikdy nebyli, na mne dle rozhodnuti soudu preslo predkupni pravo a odskodneni, ktere ve smlouve odpurci prislibili, avsak zaroven sdelili soudu, ze nejsou solventni, takze mi zadne odskodneni dat nemohou. Ja jsem pro exekuci jineho nez povinneho nemohla byt po celou dobu uzivat, soud mi predbezne opatreni nevydal, kupni smlouvu dosud jako neplatnou nepotvrdil. chtela jsem se zeptat, pokud dle ULPSV je povinen obcan činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá ale rozhodnuti soudu je v kolizi se zakony, judikaty nejvyssiho soudu, jak by mel obcan postupovat, zda-li muze toto rozhodnuti ignorovat, ci je povinen ho respektovat i za cenu, pokud by se sam dostal mimo zakon, pripadne jak je to s exekuci/insol­venci, pokud by po urcitou dobu/do rozhodnuti soudu zakon neplatil, jak je to s povinnosti napr. hradit opravnenemu uzivateli/majiteli najemne, atd. predem dekuji

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".