Nákup piv - dárek členu SVJ ... na účtu 955

Vložil Dotaz (bez ověření), 16. Červen 2018 - 18:29 ::

Nákup piv – dárek členu SVJ … na účtu 955

Nákup piv – dárek členu SVJ … tak to stoji v ucetnictvi i s kopii dokladu :-) Asi mel nekdo svatek?

Hledal jsem na

http://www.portalsvj.cz/…-versus-1206 http://www.portalsvj.cz/…-na-uctu-955

no nevim, zda je to uznatelny vydaj v ucetnictvi SVJ? :-) Pokud je to OK, tak jen pro pobaveni… Pokud to OK neni, tak bych to rad vedel najisto … Ne ze bych ty 300 nejak chtěl resit, jen pro zajimavost.

ps: Je to jeste pred ucinnosti NOZ.

Diky.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Dotaz (bez ověření), 18. Červen 2018 - 13:48

  Tak dalsi rok dostal uz tvrdy alkohol, koukam ze to bylo k narozeninam osmdesatym, je to zaslouzily clen vyboru, predtim byl i v StB. Zadne prace se nekonala, to mozna davno roky predtim, jo uz vim zaridil nam malire ktery zmaloval tak barak ze ostatni clenove vyboru si na nej stezovali…

  Ten ucet 955 to je fond oprav ne? O tom ze by se to odsouhlasovalo mi neni nic znamo… tyjo tak kdyz mu to chce predseda dat k narozkam tak to take to pivo muze koupit ze sveho jiste kralovskeho platu, jako JUDR si vydelava dost, on byl take v stb tak mozna proto…

  Vložil Pavel II (bez ověření), 17. Červen 2018 - 13:24

  My máme např. finanční limit pro občerstvení pro vlastníky účastné na shromáždění. Pokud je třeba aby statutár někomu dal nějakou pozornost pak nás seznámí s věcí mailem a my mu to stejným způsobem odsouhlasíme. A pak se i „pivo“ nebo účtenka z restaurace může objevit v provozních nákladech. Neřešíme „uznatelný“ výdaj podle účetní osnovy ale jen praktickou stránku věci. M.j. máme dohodnuto, že se takové záležitosti projednávájí jen nad 1000 kč a do této částky se ex post oznámí na shromáždění se zdůvodněním. Nikdo toho nezneužívá, proto máme mezi sebou důvěru.

  Vložil soudce z lidu (bez ověření), 17. Červen 2018 - 7:08

  Účetnictví neznám, ale nejsou to dlouhodobé zálohy na opravu a údržbu? To jako člen společenství je společná část domu, kterou je potřeba udržovat pivem? Já bych to viděl, že takové jednání nese znaky zpronevěry a porušování povinností při správě cizího majetku, ač není dosažena požadovaná výše škody.

  Vložil VN (bez ověření), 18. Červen 2018 - 10:27

  Co je lepší , když jako člen výboru potřebuji konzultovat stavební problémy domu ? Objednat si specialistu, tomu zaplatit nějakých 500–1000 CZK za hodinu práce anebo pokud takový specialista je sám spoluvlastníkem domu se s ním dohodnout , že to udělá za nějakou malou pozornost ? My například máme balík na reprezentaci. A proč nedarovat lahev nějakého dobrého alkoholu nějakému městskému úředníkovi například za to , že zařídí opravu chodníků před domem , které jsou v majetku města a na opravu kterých nemá město peníze ?

  Vložil soudce z lidu (bez ověření), 18. Červen 2018 - 10:47

  Aby z toho pro specialistu nekoukal §§ 251, 240 a 241 zákona 40/2009 Sb. Na poslední větu tentýž zákon pamatuje §§ 331–334 pro vás oba a pro úředníka extra § 329.

  Vložil VN (bez ověření), 18. Červen 2018 - 12:14

  Něco jiného je, pokud budu majitel stavební firmy a daruji někomu kompetentnímu všimné za to , že vyhraju výběrové řízení. A něco jiného je situace , kdy před vánocemi navštívím své partnery , poděkuji za spolupráci a daruji nějakou drobnou pozornost. Apropos..například v obchodních vztazích to takto funguje zcela běžně a legálně. Globální kolosy, které mají vypracovány etické kodexy tolerují dary do hodnoty max 1000 Kč.

  Vložil soudce z lidu (bez ověření), 18. Červen 2018 - 12:24

  Tyto balady si nechte pro prokurátora. ;-)

  Vložil Prokurátor? (bez ověření), 18. Červen 2018 - 12:55

  Soudče z lidu, víte o tom, že prokurátoři již nejsou?

  Vložil Žilák (bez ověření), 18. Červen 2018 - 10:40

  Vy podporujete úplatkářství z peněz SVJ? Zajímavé…

  Vložil Vlastik (bez ověření), 17. Červen 2018 - 9:58

  Třeba uvedený člen SVJ dělat něco pro SVJ zadarmo a proto dostal od SVJ občerstvení.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".