Měsíční odečty jdou do 2. kola

Vložil Pavel, 14. Červenec 2022 - 23:05 ::

Novelu zákona č. 67/2013 Sb. chtěli eurohujeři projednat pouze v jednom čtení. K tomu však naštěstí nedošlo.

Otevírá se tak prostor posunout účinnost novely a vypustit nesmyslný § 8a/5 novely.

Poslanec Mašek chtěl směrnici EED transponovat, ale se změnou, že měření bude jednou ročně jako dosud. To mu určitě neprojde. :-))

Diskuse byla hlavně o tom, že se to nedá stihnout do konce roku 2022 a že § 8a/5 nenařizuje EED, ale pouhé nezávazné doporučení k EED.

Příští jednání bude nejdříve od 1.9.2022.

Hezký den!

https://www.psp.cz/…/s031035.htm

  • EED

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil P_V (bez ověření), 18. Červenec 2022 - 11:22

Pokud by se zrušil 8a/5, tak se bude muset informovat vždy papírově, protože v tom paragrafu je explicitně zmíněno, že stačí elektronicky. Jen by se podle mě mělo vypustit „a o tomto zpřístupnění příjemce služeb vyrozumí ve lhůtách podle odstavců 1 a 2“., čili povinnost spamovat o tom, že něco někde je.

Paní Fialová správně konstatovala, že přístroje sice kdykoli dálkově odečitatelné, ale bez automatického sběru dat, by do té povinnosti spadly už od účinnosti zákona, a značně by tak narostly náklady za pochůzky. A že není reálné nějaký ten sběr dat pořídit narychlo.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".