Kvik

Vložil kvik, 23. Říjen 2017 - 19:31 ::

V domě jsme domluvili úklid s jednou maminkou na RD,nemá živnostenský list. Může tuto službu pro SVJ vykonávat?Jak tuto službu smluvně ošetřit?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil xyz (bez ověření), 23. Říjen 2017 - 19:46

  Dohoda o provedení práce.

  Vložil VN (bez ověření), 24. Říjen 2017 - 8:24

  Pokud někoho zaměstnáte na dohodu o provedení práce , už se mezi SVJ a uklízečkou stává vztah zaměstnavatel vs. zaměstnanec. Což znamená , že vůči zaměstnanci máte mraky povinností , včetně školení BOZP , vybavení ochrannými pomůckami atd. atd. Já jako statutár s touto formou souhlasím pouze u prací, kde je riziko pracovních úrazů minimální.Na úklid si najímám buď živnostníky anebo firmy..

  Vložil Pavel II (bez ověření), 29. Říjen 2017 - 17:16

  pojištění domu včetně be příliš drahého pojištění odpovědnosti za škody vzniklé třetím osobám včetně újmy na zdraví. Bez něho je skutečně riskantní mít zaměstnance.

  Vložil Petr123 (bez ověření), 24. Říjen 2017 - 9:49

  Dohody o provedení práce se také týká povinnost registrovat a platit zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele, v tomto případě 100 Kč čtvrtletně (pro DPP).

  https://www.koop.cz/…mestnavatele

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".