Komu patří potrubí na teplou vodu od výměníku do objektu?

Vložil dolly, 14. Květen 2012 - 7:06 ::

Viz. subject. Modelová situace 3× panelový dům „přilepený“ na sobě. V suterénu prvního domu je výměníková stanice PTAS pro ohřev vody. Následně vede potrubí skrz suterény obou domů až do domu na opačném kraji (cca 65m). V tomto domě již proběhla výměna rozvodů teplé vody, ale jen na hranici objektu.

Zmiňovaná část potrubí je v původním stavu s původní izolací z roku 1975 a nyní bychom jej rádi vyměnili. Komu patří toto potrubí? Je toto potrubí „naše“ a můžeme jeho výměnu hradit z fondu oprav?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil lake, 15. Květen 2012 - 0:55

  Dolly,
  Na situaci není nic "modelového". Na Vaši otázku není možné odpovědět. Musíte si zjistit, co o potrubí praví vaše Prohlášení vlastníka a kupní smlouvy k jednotkám. My tyto dokumenty neznáme. Zjistěte si také zda potrubí je či není ve vlastnictví PTAS zároveň s výměníkovou stanicí. To je velmi pravděpodobná možnost.

  Pokud nezjistíte nic, pak jde stále o majetek původního vlastníka tří budov. Tento "zapomenutý" majetek nelze přiřadit k žádnému z domů a k žádnému konkrétnímu SVJ.

  Uzavřete smlouvu všech SVJ o společném financování NOVÉHO potrubí TUV. Můžete předtím (z důvodu právní jistoty) vyzvat vlastníka STARÉHO potrubí, aby je odstranil na svůj náklad.

  lake

  Vložil Antianon (bez ověření), 14. Květen 2012 - 7:54

  Vážená dolly.
  Nemůžete dostat odpovědˇna modelovou situaci:
  a- jedná se o jeden bytový dům ?
  b- PTAS neznám (OPS) „Občanská předávácí stanice“
  c- nejen pro ohřev vody ale i topení.
  d- kdo provedl výměnu rozvodů na teplou vodu? ( samostatné vchody)

  Dle vašeho sdělení jedná se o stejný bytový dům,jako je Náš bytový dům, který byl předán k užívání v roce 1975 a v roce 2000 vzniklo SVBJ domu.

  Je to bytový dům, které je v majetku SVJ, SVBJ ?

  Míša

  Vložil dolly, 14. Květen 2012 - 8:12
  • Jedná se dle katastru o 3 odlišné budovy.
  • V každé budově jiné SVJ.
  • PTAS = prazska teplarenska
  • topení jde jinudy, toto potrubí je skutečne pouze pro dodávku TUV (a zpětná trubka pro cirkulaci)
  • výměnu společných rozvodů se prováděla ještě před vznikem SVJ za vlastnictví domu bytovým družstvem.
  Vložil Votočka, 14. Květen 2012 - 11:52

  V obecné rovině platí, že si se svými penězi mohu dělat, co chci. Když se tedy SVJ usnese, že na svoje náklady opraví dům v jiném kraji, co mu v tom brání? NIC.

  Jiná otázka je, co z toho bude mít, proč by to dělal a jak to souvisí se správou a provozem bytů a domu, kde je ustanoveno.

  Dále pak platí, co říká „prohlášení“ o společných částech ve vašem domě. Mělo by platit, že tzv. ležaté rozvody (čehokoliv) patří do společných částí domu.

  Votočka

  Vložil Anonymous007 (bez ověření), 14. Květen 2012 - 8:05

  Míšo, SVJ nemají v majetku bytové domy.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".