Kdo vymůže pokuty podle zákona o službách

Vložil Anonymous, 31. Leden 2019 - 1:25 ::

Hledám někoho schopného vymoci pokuty podle zákona o službách. Zn. Nabídněte.

Je k pokutám podle zákona o službách už nějaká judikatura?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil René (bez ověření), 8. Únor 2019 - 23:58

  Taky hledám někoho schopného vymoci pokuty podle zákona o službách. Vychází mi na částku přes milion Kč.

  Vložil Anon. (bez ověření), 31. Leden 2019 - 8:57

  Nevymáhejte je soudní cestou pokud jste si jist oprávněností svého nároku. Započítávejte je proti svým závazkům vůči tomu proti komu pokuty uplatňujete. A pokud se mu to nebude líbit, ať on žaluje vás pro neplnění vašich závazků. Tím se dostane do situace kdy důkazní břemeno bude na jeho straně se vším dalším co s tím souvisí.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 3. Únor 2019 - 13:04

  já bych napřed radil přečíst si co k tomu máte ve vlastních stanovách. Pokud nic pak bych tento postup neuplatňoval. Případný soud projedete a vše zaplatí vlastníci, kteří to mohou vymáhat po statutárovi, který takto rozhodl.

  Vložil Anon. (bez ověření), 3. Únor 2019 - 13:26

  Pokud se vlastníci jednotek ve stanovách zřekli možnosti uplatňování pokut, či si upravili jejich výši, pak máte pravdu. Pokud to, ale jejich stanovy neřeší, pak platí zákon 67/2013Sb. A nárokovat plnění zákonné povinnost nelze „projet“. Nicméně k tomuto konkrétnímu případu nelze přesněji radit, když chybí především základní podklady pro posouzení postupů jak poskytovatele tak i odběratele služeb. Ty zná pouze tazatel sám a bližšího nic neuvádí. Vlastníci nic platit nemusí, zaplatit by to měl případný viník takto vzniklé škody. Pokud však vlastníci nevznesou námitky proti vyúčtování, které na ně přenese platební povinnost na místo na původce takto vzniklé škody, a jako „ofce“ si navíc i schválí účetní závěrku, pak mají smůlu a zaslouží si takový trest za zjevnou blbost.

  Vložil 987 (bez ověření), 3. Únor 2019 - 15:52

  Ve stanovách to je řešeno … příjmem SVJ jsou sankce za pozdní platby… Pročtěte si stanovy. Nikdo tedy nemůže toto odpustit.

  Vložil Anon. (bez ověření), 3. Únor 2019 - 16:07

  Ale případ založený v tomto vlákně je o výdaji (vzniklé škodě) společenství za porušení povinnosti poskytovatele služeb, a ne o příjmech společenství z uplatněných pokut dle zákona 67/2013Sb. Což je něco zcela jiného než „sankce za pozdní platby“.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".