Kdo může upozornit na podvod

Vložil Anonymous, 3. Květen 2017 - 6:41 ::

Napsala jsem rejstříkovému soudu, že při volbě statutárního orgánu došlo k podvodu, který jsem doložila, a žádala zneplatnění volby (nezapsání orgánu).

Odpověď? Nejste účastníkem řízení, podání by muselo učinit SVJ jednající svým statutárním orgánem – tím, který byl podvodně zapsán.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Občan (bez ověření), 3. Květen 2017 - 17:28

  Cokoliv kdokoliv napíše na papír, tak platí, dokud se někdo soudně nedomůže zneplatnění.

  Vložil Aspekt, 3. Květen 2017 - 9:22

  Podat podnet mate pravo. Rejstr. soud Vam odpovedel spravne. Ohledne neplatnousti se musite obratit na prisl. soud zalobou o urceni neplatnosti.

  Vložil MartinII, 4. Květen 2017 - 10:49

  Na okraj, použil jste nesprávný termín, protože „podvod“ je pojem z trestního zákoníku. Vy musíte podat nikoli trestní oznámení (policejním orgánům), ale občanskoprávní (civilní) žalobu (např. na falšování presence, plných mocí apod., dle toho v čem byl u vás problém). Kromě přestupkového řízení snad jiné žaloby než výše uvedené neexistují.

  Kam se podává žaloba, zde bylo v jiném vláknu zmíněno. V Praze to je Městský soud, to je ten, kde má SVJ svou spisovou značku.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".