Kdo je Vávra?

Vložil Anonymous, 15. Říjen 2022 - 13:50 ::

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 15. Říjen 2022 - 15:16
  • Vávra pravil: „V řadě míst republiky se stává to, že i dlouholetí a velmi dobře vyškolení pracovníci, do nichž se investovalo spoustu peněz, odcházejí k jiným zaměstnavatelům, a to i v rámci služby státu.“ 

  Pravdu má ten Vávra. Ale na druhou stranu nás může těšit, že na ministerstvech takový odliv odborníků nastat nemůže. Čeští zákonodárci si právě před pár dny uzákonili zrušení míst odborných náměstků na ministerstvech. Takže všichni náměstci budou političtí náměstci, a bude je přijímat a vyhazovat nově dosazený ministr podle seznamu sestaveného vedením jeho politické strany.

  Jak už sám název funkce napovídá, místa nebudou obsazována podle odborných znalostí či zkušeností, ale podle politické příslušnosti a podle osobních vazeb k té či oné partaji. Budou to tedy političtí trafikanti.

  • Jejich hlavní náplní práce bude organizovat korupci při rozdělování zakázek a při sjednávání předražených smluv se spřátelenými „konzultantskými“ firmami.
  • Dalším úkolem politického náměstka bude dělat spojku mezi mafiány a politickou stranou příslušného ministra. Samotný ministr si přece tímhle nebude špinit ruce, to by bylo riskantní i pro partaj.

  Pokud se na politického náměstka provalí nějaká levárna, bude prostě a rychle odejit. Pan ministr zůstane, a hlavně – jeho politická strana zůstane tak křišťálově čistá, že ani křišťál křišťálově čistější být nemůže (*).

  Jak prosté. Dobře to ti koaliční politici vymysleli! A proto ani nehrozí odliv odborníků z ministerstev. Žádní tam nebudou.

  Mohu se prosím zeptat, vy jste volili tuto koalici?

  Justitianus


  (*) Citace: Stanislav Gross (ČSSD), https://www.youtube.com/watch… 

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".