Kdo je hlaseny konkretne v mem byte?

Vložil Petr (bez ověření), 2. Červenec 2014 - 6:21 ::

Dobry den,

chci se zeptat, mam sanci nejak zjistit, kdo vsechno je hlaseny konkretne v mem byte, procetl jsem co je psano na internetu, ale presne a jasne odpovedi jsem se nedobral. Kdyz jsem se byl zeptat u nas na ohlasovne trvaleho pobytu, tak by na zaklade darovaci smlouvy na byt bylo receno, ze mi muzou sdelit pouze konkretni dum a ne jednotlivy byt, ze takhle to oni rozliseno nemaji a jeste to bylo formou, ze ja musel rict jmeno a pani urednice mi rekla, ne takove jmeno v tom seznamu neni, kompletni seznam mi neukazala…je nejake reseni??

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Ji (bez ověření), 14. Prosinec 2017 - 17:36

    Fakt je ten, že nájemci bytu stačí pouze nájemní smlouva k tomu aby si mohl zřídit trvalé bydliště (TB) na adrese na které je Váš byt a nemusí se Vás ptát a ani mu to nemůžete zakázat. TB je skutečně zřizováno na konkrétní č.p. a neexistuje záznam o čísle bytu. Takže když jsme kupovali a dostali klíče od bytu, který se pronajímal min. 15 let, a voláte na evidenci obyvatel, tak ani na úřadě Vám neřeknou jaká jména si tam přihlašovala TB v souvislosti s Vaším bytem na nájemní smlouvu. Maximálně Vám řeknou Ano nebo ne když jim nadiktujete jména – popř. jméno původního majitele, které znáte. Takže pokud Vám majitel nedá všechna jména se kterými uzavřel nájemní smlouvu, nemáte šanci to zjistit. Proto nechápu příběhy s exekutory, kteří zabavují majetek, kde už bydlí někdo jiný – protože pokud nemají v ruce nájemní smlouvu, nebo tam není staré jméno na zvonku, nebo je někdo nenasměruje, nemají šanci zjistit v kterém bytě dlužníci bydleli.

    Vložil . (bez ověření), 2. Červenec 2014 - 8:01

    V našem domě je přihlášeno na pobyt xy osob, které nikdy nikdo neviděl. Víme to od policie, od exekutorů a poslíka od soudu, který roznáší soudní obsílky. Každou chvilku tady hledají osobu, která má tady údajně trvalé bydliště, kterou ale nikdy nikdo v našem domě neviděl. Jak a kdy se těm osobám povedlo přihlásit se k nám nikdo neví, to je utajená informace. A stejné je to i s hlášením sídla firem. Neuvěřitelný záměrný bodrel. Máte byt ve vlastnictví a zákon říká, že pobyt máte v domě. Asi ve sklepě, tam můžou být všichni.

    Vložil MartinII, 4. Červenec 2014 - 23:52

    Snad ani již není důležité, jak k přihlášní došlo. Ohlašovna má formuláře na odhlášení, tak osoby odhlašte. Doufám, že to jde i bez souhlasu odhlašované osoby.

    Vložil Honza Xyz (bez ověření), 24. Červenec 2014 - 11:35

    Ano, jde. Úřad dotyčné osoby vyzve – na úřední desce, případně poslední známé adrese pobytu – aby doložili podklady pro potvrzení aktuálního místa trvalého pobytu nebo nahlásili nové. Pokud tak vyzvané osoby neučiní ve stanovené lhůtě, zřídí jim evidence obyvatel trvalý pobyt na příslušném městském úřadu.

    Vložil lake, 2. Červenec 2014 - 8:24

    Základním problémem je, že zákon č. 133/2000 Sb nepožaduje (ani neumožňuje) rozlišit adresu občana podle čísel bytů v domě. Viz přihlašovací lístek k trvalému pobytu – zde se číslo bytu vůbec nevyplňuje: http://www.mvcr.cz/…r11-pdf.aspx. Před časem se diskutovalo o tom, že by se číslo bytu mělo také evidovat pro účely trvalého pobytu, ale zákon o tom mlčí.

    Podle zmiňovaného zákona (§ 10) platí, že ohlašovna sdělí vlastníkovi objektu na jeho písemnou žádost jméno, popřípadě jména, příjmení a datum narození občana, k němuž vede údaj o místě trvalého pobytu, odpovídající adrese objektu. Sdělení ohlašovny podle věty první musí být vlastníkovi objektu doručeno do vlastních rukou.

    Nárok na sdělení údajů tedy plyne ze zákona. Má to ale háček: vlastníkem objektu jsou všichni vlastníci jednotek v domě. K žádosti o sdělení údajů o trvalém pobytu musí tedy být připojeny podpisy všech, nebo podají žádost v zastoupení jinou osobou na základě udělené plné moci. Tímto zástupcem vlastníka může být SVJ.

    Dále zákon řeší odhlášení z trvalého pobytu. Podle § 12 zákona ohlašovna rozhodne o zrušení údaje o místě trvalého pobytu jen na návrh vlastníka objektu nebo jeho vymezené části nebo na návrh oprávněné osoby. (Oprávněnou osobou je míněn sám přihlášený.)

    Z uvedeného je zřejmé, že seznam přihlášených osob v objektu může obdržet pouze vlastník celého objektu, kdežto zrušit údaj o trvalém pobytu může buď vlastník objektu, nebo i vlastník jednotlivého bytu. Musí ovšem prokázat, že dotyčná osoba již na dané adrese nepobývá.

    lake

    Vložil Martin-cze, 2. Červenec 2014 - 8:33

    Já jsem toto u nás řešil před časem a našel jsem nasledujici odkaz: http://www.slidilove.cz/…alemu-pobytu Tam se hovoří o tom, že je to možné i bez podpisu všech, jak uvadí lake.

    Odkaz se jeste odkazuje na stary OZ a na ZoVB, ale když se podíváte na nové znění zákonů, je to tam stejné.

    Vložil adviser, 2. Červenec 2014 - 13:25

    Dost zvlášní (až nepříjemná) právní situace dle toho odkazu. Z toho se dá usuzovat, že jsou osoby dle evidence hlášeny na objekt (tedy dům, č.p.) Pokud tedy exekutor vyráží na adresu dlužníka a ten nemá jméno na dveřích, čím se řídí? Může čistě teoreticky exekutor zabavit něco „domovního“ tedy něčeho vázaného na společné části? Nemyslím, že by nechal odmontovat vchodové dveře … ale možná by se přesi jen něco našlo.

    Vložil MartinII, 2. Červenec 2014 - 15:01

    1/ Za SVJ sdělí ohlašovna hlášené tuzemce zřejmě jen společenství zastoupenému správní firmou nebo výborem, protože za byty evidence není.

    2/ Cizince nutno zjistit na pracovištích odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra

    http://www.mvcr.cz/…ontakty.aspx

    3/ Od exekutorů vím toto: Soudní exekutor zjišťuje o obyvatelích výlučně údaje uvedené ust. § 33 a násl. zákona č. 120/2001 Sb., exekuční řád, ust. § 33a, dle kterého Ministerstvo vnitra nebo Policie ČR poskytuje exekutorům prostřednictvím Exekutorské Komory příslušné informace.

    Poskytovanými údaji jsou

    • příjmení a jméno; -adresa místa pobytu včetně předchozích adres; -datum, místo a okres narození; -státní občanství;
    • rodné příjmení; -rodné číslo; -počátek trvalého pobytu, popř. datum zrušení údaje o místu trvalého pobytu nebo datum ukončení trvalého pobytu na území ČR;

    u fyzické osoby narozené v cizině -místo a stát narození

    Soudní exekutor skutečně nepracuje s „číslem bytu“, neboť toto nefiguruje podle citovaných předpisů v těchto evidencích.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".