Je rozhodnutí SVJ nad zákon?

Vložil Nikola737, 19. Srpen 2017 - 16:59 ::

Chtěla bych se dozvědět, jestli tedy SVJ je nad zákon nebo není. Pár lidí v našem objektu si totiž odsouhlasilo, že nemůžeme mít na balkónech šňůry na prádlo, kvůli estetice (přitom markýzy, satelity a jiné věci zakázané nejsou). Předsedkyně samosprávy (a zároveň naše nepříjemná sousedka v jedné osobě) tvrdí, že toto rozhodnutí je nad zákon. Zajímalo by mě, jak to tedy je v našem případě, jestli je rozhodnutí nad zákon, jestli si pár lidí může vymyslet a odhlasovat něco, co je naprosto nedůležité a považovat to za něco nad zákon.

Předem děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Výstava spodního prádla (bez ověření), 21. Srpen 2017 - 21:00

  Vadí šňůry, a nebo výstava spodního prádla? Vystavujete prádlo dívčí? Značkové? Nebo od Vietnamců? Velikost?

  Vložil € (bez ověření), 21. Srpen 2017 - 20:36

  Sušení prádla slouží – sušárna.

  Už se zde řešilo.

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 21. Srpen 2017 - 14:51

  Nad zákonem může být jen bůh.
  Platí, co není zakázáno, je povoleno.
  Jinak by si mohl dělat každý co chtěl, třeba vás zapleštit.
  Někdy to upravovala vyhláška obce, možná to máte ve stanovách, v domovním řádu nebo zakazuje družstvo, aby prádlo nebylo nad zábradlím viditelné. Nevypadá to dobře, taková podprsenka č. 8 …
  Kdyby jste si to odhlasovali, jaká bude sankce??

  Vložil Předkladatel (bez ověření), 21. Srpen 2017 - 21:01

  Jinak by si mohl dělat každý co chtěl, třeba vás zapleštit.

  Prosím překlad.

  Vložil Jacek, 21. Srpen 2017 - 19:41

  Sankce? Hmm, napadá mě SBD(SVJ) hrazená operace zmenšení prsů na velikost min.1, max.3 p.s. pošlete vaši nepříjemnou sousedku do háje

  Vložil € (bez ověření), 21. Srpen 2017 - 15:57

  „Nad zákonem může být jen bůh.“

  Bůh jest Zákon.

  Vložil JaVa, 19. Srpen 2017 - 18:08

  Nikolo Váš dotaz je zmatečný.Píšete,že ve vašem SVJ Vám nařizuje nějaká předsedkyně samosprávy,co můžete a nemůžete mít na svém balkóně.Vaše SVJ ještě není zapsáno v RS?U vás ještě nemáte zvolený statutární orgán SVJ?Vaše SVJ řídí a spravuje SBD?Samosprávy mají ve svých stanovách SBD a nikoliv právnické osoby SVJ.Mohla by jste nám,prosím, trošku více objasnit situaci ve vašem domě?Děkuji.

  JaVa

  Vložil Nikola737, 19. Srpen 2017 - 18:29

  Ano, řídí a spravuje nás SBD.

  Vložil Čmuchal (bez ověření), 20. Srpen 2017 - 2:40
  • jste fyzická osoba nebo jen avatar?
  • jste vlastník nebo nájemník?
  • máte své stanovy a četla jste je nebo nečetla?
  • jste ochotna zveřejnit pravé jméno SBD a Vaši adresu nebo nikoliv?
  • „Pár lidí“ znamená několik, malý počet. Je tento počet většina?
  • „rozhodnutí je nad zákon“ pokud není v rozporu s ním. Pak lze mít eufemisticky za to že, „je nad zákon“ :) Pokud je jen „o balkónových šňůrách“, pak se proti řádnému usnesení musíte odvolat u soudu (který ale podle jelimana Holejšovského jistě bude odmítnuto, protože kdo by měl „šňůry za důležité“ …proč vůbec by mělo být podle debila H. sušení důležité ne?…) a pokud nebylo usnesení řádné, tedy na něj kašlete
  Vložil TN. (bez ověření), 19. Srpen 2017 - 17:03

  Nikolo, neřešte blbosti. Pověste si na balkón šňůru na prádlo a předsedkyni pošlete do háje. Co udělá? Pošle vám do bytu ozbrojené komando?

  Vložil Nikola737, 19. Srpen 2017 - 18:26

  Kéž by to šlo, šňůry tam máme celá léta a v létě se nám to hodí, náš byt není až tak velký, aby tam mohly zavazet sušáky na prádlo… V zimě to přežijeme, ale když máme v létě tu možnost. Taky mi to přijde jako blbost, ale nechci to sundat a tady se to až moc řeší.

  Vložil ik (bez ověření), 20. Srpen 2017 - 12:18

  Panebože co to řešíte. Už Vám to napsal výše TN. Věště si prádlo na svůj balkon a čekejte, co se bude dít. Že by se s takovou blbostí někdo obracel na soud si, alespoň u nás, nedovedu představit. Pochopila bych to na společných balkonech, které bývají v mezipatrech. To co je ale přístupné pouze z mého bytu do toho bych si, z odpuštěním, kecat nenechala. Na mě taky jednou zvonili, že z mého balkonu (nemáme stříšky, jsem nahoře) jim kape voda na vyprané prádlo, abych s tím něco udělala. Tak jsem je odkázala na pánaboha nade mnou a zavřela dveře.

  Vložil Sušárna (bez ověření), 19. Srpen 2017 - 18:30

  „náš byt není až tak velký, aby tam mohly zavazet sušáky na prádlo“

  Sušení prádla slouží sušárna.

  Vložil Nikola737, 19. Srpen 2017 - 18:33

  U nás je sušárna, která je už docela stará a vlhká. Prádlo je z ní akorát tak zatuchlé. Navíc si tam nemůžeme sušit prádlo kdykoliv nás napadne… Musíme to několik měsíců dopředu nahlásit a střídá se tam jeden klíč (který má vždy jen nahlášený člověk v nahlášeném termínu).

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".