Je možné, aby mě správce dal k soudu ?

Vložil E (bez ověření), 15. Leden 2012 - 15:23 ::

Dobrý den, mohu mít dotaz, jestli je možné, že mě dá správce a současně i předseda našeho SVJ pro neplacení do fondu oprav k soudu? Důvodem neplacení je, že není možné se dostat k hospodaření, jak oni nazývají fond oprav. Jinak ostatní zálohy platím, jen ne ten FO.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Olar (bez ověření), 16. Leden 2012 - 12:49

  Vážený/ná – Správce, když bude někoho dávat k soudu tak vaše SVJ a nebo v případě, že jste se dopustil nějaké nepravosti vůči jeho osobě tak vás jako osobu. Předseda nebo spíše výbor SVJ vás může dát k soudu na 100%. V případě, že má v pořádku listiny SVJ, doklady a bude za ním stát většina členů SVJ, která jim to potvrdí, máte těžký problém a připravte si hezkou hromádku peněz. U soudu to není, že jeden pán nebo paní povídala. Tam je to o dokazování a důkazech! Tady nám můžete psát co chcete. Spíše to vypadá, že jste osamocený, běžec. Důležité je co máte v ruce a co má v rukách výbor vašeho SVJ a na čí stranu se přikloní ostatní členové SVJ. Jestli se chcete soudit s vaším SVJ platí to samé. Přeji hodně úspěchů.

  Vložil E (bez ověření), 16. Leden 2012 - 21:22

  Pane Olar, asi neznáte stanovy a zákony. Jinak by jste věděl, že každý člen SVJ má svá práva a povinosti!!!! Pokud to nevíte, nepište takové nesmysly. Děkuji Vám. A je úplně jedno kolik má předseda za sebou nakloněných /ovlivněných/ lidí. Pokud má předseda a výbor vše v pořádku, proč to nedokáže? To Vám asi dost podstatně uniká! A nesnažte se mě tu zastrašovat, že na to nebudu mít dost peněz, já se totiž nedám! Samozřejmě, že bude muset předseda i výbor u soudu dokazovat, že konají dle zákona a stanov, to se potom ukáže, na čí straně bude zákon. Je úplně jedno jestli jsem osamocený běžec, nebo jestlli jsou nás miliony…:o)

  Vložil lake, 17. Leden 2012 - 21:13

  E napsala: "Samozřejmě, že bude muset předseda i výbor u soudu dokazovat, že konají dle zákona a stanov"

  Ale kdepak, to si pletete s pohádkou o veselých prasátkách. Chcete "dát předsedu k soudu". Jste to tedy naopak Vy sama, kdo bude muset soudu prokazovat každé Vaše tvrzení. Jste to Vy, kdo bude předkládat důkazy nebo navrhovat jejich provedení.

  Avšak otázkou je, zda vůbec dostanete možnost cokoliv prokazovat. Domnívám se, že ne. Vaše bezhlavé jednání skončí u soudu dříve, než začalo. Soud Vaši žalobu na předsedu odmítne, aniž by se zabýval jejím obsahem. Soud bude konstatovat, že předseda SVJ není ve sporu pasivně legitimován, neboť s předsedou nejste v žádném právním vztahu. Vaše veškeré požadavky jste měla směřovat vůči SVJ - právnické osobě.

  Ale napsala jste, že peněz na právníka a na soudní poplatky máte dost, takže čiňte jak uznáte za vhodné. Klidně dál poslouchejte nepodložené rady Neználků a sama zjistíte jak nakonec dopadnete...

  lake

  Vložil Kity (bez ověření), 17. Leden 2012 - 23:29

  Ano a to jste slysel kde? A jak si predstavujete dokazavani, ze nedostavate zadne vyuctovani, kdyz ho opravdu nedostavate? Nezijeme v Americe, takze pokud dam k soudu vedeni SVJ ze mi dle zakona nedavaji rocni vyuctovani spravovanych penez a ze ho tudiz zadam soudni cestou, pak bude na nich prokazat, ze to delaji a ukazat to vyuctovani soudu, predpokladam ze soud to vyuctovani bude chtit videt. Zrejme jim nebude stacit, ze zastupce vyboru rekne, ale mi to vyuctovani davame, to bysme byli jak petilete deti na pisku, ze ano. Jestlize pan/i prijde k soudu s dorucenkou doporucenych dopisu o nekolika zadostech o vyuctovani, dokonce i nekolik let starych pisemnych zadosti, pak bude muset zastupce vyboru, rekneme ze predseda, ukazat ze spolecnikovi toto vyuctovani zaslali, samozrejme opet nestaci rict, my jsme mu/ji ho dali, budou muset prokazat, ze toto vyuctovani bylo na pisemnou zadost pisemne dorucene!!! Rekla bych, ze v tomto pripade ma pan/i duvod se domnivat, ze existuje duvod toho, proc se toto vyuctovani neposkytuje, prestoze ho narizuje zakon a vedeni SVJ vcetne pana predsedy si to uvedomuje a proto pouziva vyhrozovaci taktiky. Doporucila bych okamzite vyhledani pravni pomoci, pokud to uz pan/i neucinila a podani zaloby u soudu, jedine tak se dovolate sveho prava. Predseda, spravce nebo jak se mu v tomto pripade rika jedna jednoznacne proti zakonu a divim se, ze spolecnici jeste nezakrocili.

  Vložil JinýNázor (bez ověření), 17. Leden 2012 - 22:14

  V úvodním příspěvku je uvedeno, že předseda/správce chce dát „E“ k soudu. Pak, pochopitelně, bude muset předseda dokazovat.

  Nevím, lake, co se vám na jednání „E“ nelíbí, když se řídí vašimi radami: Nemáte vyúčtování, nemůžete nahlížet do hospodaření – pak neplaťte. A už je celkem vedlejší, že SVJ žádný fond oprav nemá a tedy není žádná povinnost do něj přispívat.

  Vložil E (bez ověření), 17. Leden 2012 - 21:33

  Pane Laku, nechci snižovat Vaše příspěvky a názory, ale pohádka O VESELÝCH PRASÁTKÁCH U KORYT se mě zdá už několik let a to nejen v našem domě, ale i v tomto státě, kde se to vede stejně jako v našem SVJ. Stále stejní lidé u vesel a jak je to možné? Protože to ti kádři velice dobře ovládají, jsou to velice dobří manipulátoři! I kdyby se oblékli do jakékoli jiné barvy, jsou to stále ti samí!!! Starší lidé /kteří u nás ve většině bydlí/ jsou ještě k tomu daleko lépe ovladatelní a nechtějí mít spory a tím také vysvětluji, proč je to u nás tak, jak to je, to znamená skoro 12.let!!!....­.............­.............­.............­.. A pokud je vše předané právníkovi, tak bude on jednat za mne a „já se budu moci doma usmívat“…!!!

  Vložil králiček (bez ověření), 18. Leden 2012 - 10:56

  pane „E“ to chce klid, jak to zde vidíte podle přihlouplých mínusovaču je v tomto státě vše v pořádku,nikde se nerozkrádá ani nepodplácí. Z toho si můžete sám udělat úsudek s jakými lidmi zde diskutujete. Buď jsou tak hloupí a nebo jsou to právě ti co kradou a nelíbi se jim když je někdo za luparny chce pohnat k soudu i když oni mají i ty soudy dobře uplacene. Časem ovšem dojde i na ně, lide si věčně na hlavy nedají kálet.

  K.

  Vložil Pane "králíček" (bez ověření), 18. Leden 2012 - 23:21

  Děkuji pane „králíček“, za podporu na těchto stránkách. Právě, že jsou ti co tu nejvíc kritizují asi hloupí. Oni to tady totiž čtou od nás z výboru a už to jde tak daleko, že útočí jak slovně, tak na majetek. Asi jim teče do bot a začínají se bát a tak jim asi nic jiného nezbývá. Pokud se ale nehnou z místa a nukáží hospodaření, tak jim bude sakra horko. Já se nebojím, to jim tady mohu vzkázat a dotáhnu vše do zdárného konce !!! Nehodlám jen platit, držet ústa a nic za to nemít, už není doba minulá!!!

  Vložil anonn, 17. Leden 2012 - 7:17

  Cituji: „Samozřejmě, že bude muset předseda i výbor u soudu dokazovat, že konají dle zákona a stanov“

  A já si vždycky myslel, že u soudu dokazuje buď státní zástupce (trestné činy apod) případně dokazuje žalující strana (občansko-právní spor).

  Tak proč by podle vás měl předseda něco dokazovat? Ten nemusí dokazovat vůbec nic. Vy vlastně vůbec nevíte jaký typ žaloby vlastně podat, nebo snad chcete podat trestní oznámení?

  Už jen z tohoto co píšete je vidět, že máte dětsky naivní představy o tom jak nějaký soud funguje.

  Jste jen jeden z dlouhé řady prudičů co žije v bludu, že se mu podaří výboru se nějak pomstít snad nějakým soudem apod. Je mi vás líto.

  Předseda

  Vložil ANTIANONN (bez ověření), 22. Leden 2012 - 19:13

  Musím souhlasit, že předseda nemusí dokazovat,ale výbor s Společenství jako celek. A to z důvodu, že právní kroky může dělat předseda + jeden člen výboru. Odstavci 3. má pravdu o fungování soudů. Možná pomůže si zjistit podnikatelský stav v obchodním rejstříku dané osoby. www.firma@firmy.cz

  nemazat ADMINE

  Míša

  Vložil E (bez ověření), 17. Leden 2012 - 21:06

  Pane anonn Předsedo, je mi Vás obzvlášť líto, protože průměrný právník si poradí jak na takové vykutálené výbory a Předsedy najít dost, aby jim z toho bylo dost horko!!!! Takže máte zbytečné obavy…nebo oprávněné....­.???…Že Vy nemáte rád prudiče, je mi docela jasné. Pročpak asi, že by Vám bylo horko.....???…:o)…Mě neodradíte!!!!! Jo a neberte mne za každé slovíčko, ano?

  Vložil ka (bez ověření), 17. Leden 2012 - 16:50

  Předsedo asi neumíš číst, „E“ nikoho k soudu nedává ale naopak předseda chce dát k soudu „E“. Ten který požaduje nahlížení do dokladů SVJ je pro tebe prudič? No vedeš to tam u vás fakt dobře předsedo, čest tvé práci soudruhu.

  K

  Vložil X (bez ověření), 17. Leden 2012 - 17:08

  Pro K – možná by bylo dobré si přečíst celou diskuzi od „E“ a pak dělat závěry a někoho napadat. Vypadá to že, číst neumíte vy K. S pozdravem X.

  Vložil Petr82 (bez ověření), 15. Leden 2012 - 18:14

  „Protože nedá k nahlédnutí hospodaření přes 11.let!!!“ tak potom nechápu proč teda je 11 let ve funkci, už jste měli minimálně 11× shromáždění a neodvolali jste ho!!!

  Vložil anonn, 15. Leden 2012 - 15:56

  Odpověď je jednoduchá – může.

  Nedostatečné informace nejsou důvodem k neplacení – také jednoduché.

  Předseda

  Vložil Neználek (bez ověření), 15. Leden 2012 - 19:41

  a co je podle Vás předsedy Anona – dustatečným důvodem pro soud ? Zkuste odpovědět tak jako by jste Vy osobně nebyl neblíže u lizu, ale mimo něj – tedy tam a tak daleko jako jsou ostatní členové SVJ mimo Výboru kteří se povačují za „nesmrtelné“

  Neználek
  (…ten co má zlost,

  • že pan Lake má oprávnění bezdůvodně jakékoli odpovědi mazat a manipulovat
  • že Admin serveru s tím nic nedělá

  )

  Vložil Neználek (bez ověření), 15. Leden 2012 - 16:16

  „Nedostatečné informace nejsou důvodem k neplacení“

  Nedostatečné informace (neposkytnuté ani na vyžádání) jsou nejen důvodem k neplacení, ale i k vrácení zaplacených záloh.

  Neználek

  Vložil E (bez ověření), 15. Leden 2012 - 21:27

  Pane Neználku, takže mohu žádat zpět zálohy na správu i když to mají nazvané jako FO? To by byla pro mne dobrá zpráva.

  Vložil Kalous (bez ověření), 16. Leden 2012 - 16:23

  Vložil E (bez ověření), 15. Leden 2012 – 21:27

  „Pane Neználku, takže mohu žádat zpět zálohy na správu i když to mají nazvané jako FO? To by byla pro mne dobrá zpráva.“

  Je potřeba rozlišit dva samostatné problémy a samostatně je řešit:

  (1) Zda můžete žádat zpět zálohy na správu a za jakých okolností. Už Vám bylo odpovězeno. (Můžete, pokud nejste o čerpání záloh informován ani dodatečně na žádost.)

  (2) Zda jako člen SVJ musíte přispívat do FO. Už Vám bylo rovněž odpovězeno. (Takováto povinnost odnikud neplyne.)

  Kalous

  Vložil Neználek (bez ověření), 15. Leden 2012 - 21:49

  žádat je nepochybně můžete. Ale bez soudní tahanice Vám je nedají → má osobní zkušenost. Plaťte tak aby Vám nevznikl přeplatek a teprve pak máte páku. Jak to udělat – zde již bylo na Portále nedávno (někdy kolem Vánoc nebo Nového roku) uvedeno nějakým panem Lolkem, ovšem zda to zde po Lakově mazacím řádění ještě zůstalo, to nevím.

  Neználek
  (…ten co má zlost,

  • že pan Lake má oprávnění bezdůvodně jakékoli odpovědi mazat a manipulovat
  • že Admin serveru s tím nic nedělá

  )

  Vložil E (bez ověření), 15. Leden 2012 - 22:04

  Díky p.Neználek za cenné rady. Popřípadě to připojím k soudnímu sporu s naším Předsedou, už chystám s právníkem návrh. Jen čekám na vyjádření na moje poslední písemné upozornění. Mějte se E.

  Vložil E (bez ověření), 15. Leden 2012 - 16:13

  Pane anonn – Předsedo, a mohu dát já předsedu k soudu? Odpovím si sama – MOHU!!!! A víte proč? Protože nedá k nahlédnutí hospodaření přes 11.let!!! A ptám se Vás pane anonn – Předsedo, proč se bojí dát k nahlédnutí hospodaření, že by něco nebylo v pořádku??????? Jste Vy náš předseda????…Že by......???? A jen doplním, že ne, že mám nedostatečné informace, ale nemám žádné, ba ani zápis ze shromáždění, prostě nic, nic.....!!!!

  Vložil anonn, 15. Leden 2012 - 16:19

  I vy můžete dát předsedu k soudu.

  Ale předem si připravte:

  1. peníze na soudní poplatek
  2. peníze na právníka (pokud nejste Judr, asi pořádnou žalobu dohromady nedáte)
  3. spoustu času co strávíte po soudech
  4. především si rozmyslete za co chcete onoho předsedu soudit a co chcete tím soudem dokázat

  Výhoda předsedy proti vám je, že peníze na soud vezme z peněz SVJ a za co Vás soudit ví naprosto přesně.

  Předseda

  Vložil Kity (bez ověření), 15. Leden 2012 - 20:59

  Nemate pravdu, ze zakona nemuzete vymahat zalohy na FO, protoze nejsou zakonem narizovane a to nemluvim o tom, ze uz vubec nemuzete pouzivat penize zamestnavatele v tomto pripade SVJ na vase soukrome spory.

  Vložil Neználek (bez ověření), 15. Leden 2012 - 19:35

  „…peníze na soud vezme z peněz SVJ…“

  Tak teď poprvé s Vámi 100% souhlasím. Vzhledem k tomu že ani Vy konkrétně nemáte Lakeovu „Smlouvu o výkonu funkce je zřejmé, že za správou domu rozumíte nezodpovědné, nekontrolované a především bez jakékoli odpovědnosti vydávané prostředky SVJ které z titulu přístupu k nim považujete za své vlastní.

  Neználek
  (…ten co má zlost,

  • že pan Lake má oprávnění bezdůvodně jakékoli odpovědi mazat a manipulovat
  • že Admin serveru s tím nic nedělá

  )

  Vložil E (bez ověření), 15. Leden 2012 - 17:16

  Pane anonn – Předsedo,

  1. Peníze mám, nestarejte se!
  2. Právníka také.
  3. Čas samozřejmě též.
  4. A za co – ví sám náš „Předseda“

  A že vezme naše peníze, mne nepřekvapuje, již to dělá dlouhá léta!!! Ale pane Předsedo, všeho do času…na každého jednou dojde!!!!

  Vložil anonn, 15. Leden 2012 - 19:15

  Nuže suďte se.

  K bodu 2 – já už viděl „expertů“ s titulem Judr co věděli o ZOVB totální kulový a ještě např. píšou do časopisů svoje „rady“ apod.

  K bodu 4 – schválně se podělte – jakou přesně žalobu chcete podat? Tedy dle jakého paragrafu a čeho chcete rozsudkem dosáhnout?

  Není mnohem jednodušší a především zadarmo předsedu prostě odvolat?

  Předseda

  Vložil Neználek (bez ověření), 15. Leden 2012 - 15:55

  Vložil E (bez ověření), 15. Leden 2012 – 15:23

  „je možné, že mě dá správce a současně i předseda našeho SVJ … k soudu?“

  Možné to je. „K soudu může dát“ kdokoli kohokoli, přičemž navrhovatelů může být více než jeden.

  „Jinak ostatní zálohy platím, jen ne ten FO.“

  Činíte správně, povinnost hradit FO ze zákona neplyne.

  Neználek

  Vložil penik, 15. Leden 2012 - 17:12

  Pokud se to vezme přesně doslovně, tak je to pravda :o)

  Vložil MartinII, 17. Leden 2012 - 13:07

  pane E, řiďte se zákony a vašimi stanovami

  Dle ZoVB jsou zálohy na správu domu závazkem finanční prostředky závazkem společenství vůči vlastníkům

  Dle ZoVB má vlastník právo obdržet vyúčtování záloh na úhradu jednotlivých služeb, nahlížet do podkladů k určení výše povinnosti podílet se na nákladech správy domu

  • – – – – – – – – – – –

  Dle stanov má povinnost hradit stanovené příspěvky na správu domu a pozemku

  Vyúčtování záloh za služby provádí výbor 1× za zúčtovací období, nejpozději do 4 kalend. měsíců po jeho skončení.

  Zprávu o použití a stavu příspěvků na správu domu a pozemku předkládá výbor ke schválení shromáždění spolu se zprávou o hospodaření a s návrhem na schválení účetní závěrky.

  • – – – – – – –

  Jak je to s vyúčtováním záloh správy zákon neurčuje.

  Závazek společenství vůči vlastníkům by měl být vyúčtován, jak v jiném vlákně zmínila ing. Klainová.

  Ani stanovy nezmiňují vyúčtování záloh správy, jen zprávu o použití a stavu.

  Žádal jste řešení situace s nevyúčtováním závazku společenství vůči Vám ?

  Předkládá výbor zprávu o použití a stavu příspěvků na správu ?

  Měl jste myslím uhradit zálohy správy první rok, potom to po nevyúčtování závazku řešit.

  Vložil E (bez ověření), 17. Leden 2012 - 22:22

  Pane Martine II., děkuji za fundovanou odpověď. U nás je přísné embargo na vše ze strany výboru. Výbor si ve většině případů rozhoduje sám. Není možné se k ničemu dostat, není možné nahlížet do hospodaření, nestačilo žádat ústně, písemně, doporučeně, prostě nic se něděje. Už mi ani neodpovídají na doporučené dopisy. Po poradě s právníkem nehradím FO a ukládám k notáři. Nezbývá než soud, protože není možná žádná dohoda i když byla z mé strany nabízena. Ještě jednou děkuji, E.

  Vložil MartinII, 18. Leden 2012 - 15:38

  Co máte o vyúčtování záloh správy a o zprávě o hospodaření ve vašich stanovách ?

  Zkuste také najít odpověď na internetu, nejlépe právnickou. Např. http://www.profipravnik.cz/poradna.html…

  "Vyúčtování fondu oprav – 19.03.2008

  Dotaz Prosím o informaci, zda má každý vlastník bytu (společenství vlastníků, panelový dům) nárok obdržet roční vyúčtování. Bylo nám řečeno, že vyúčtování má k nahlédnutí jeden člen výboru domu. Děkuji Wurmová

  Odpověď Samozřejmě máte na vyúčtování jako člen společenství nárok. Výrok o nahlédnutí jednoho členu výboru je absurdní nesmysl".

  • – – – – – –

  Otázka je, co bude obsahem vyúčtování (viz zdejší diskuse „Způsob účtování záloh správy (tzv. fond oprav) a roční vyúčtování“). Zda hrazené zálohy za rok, či stav 1.1 +úhrada +náklady +stav 31.12.

  Vložil Neználek (bez ověření), 18. Leden 2012 - 14:05

  Vložil E (bez ověření), 17. Leden 2012 – 22:22

  „Po poradě s právníkem nehradím FO a ukládám k notáři.“

  Na kolik vyjde takováto notářská úschova? Patrně mi rovněž nezbyde nic jiného.

  Neználek

  Vložil ka (bez ověření), 17. Leden 2012 - 17:00

  tak tohle je ta přesná a fundovaná odpověď, lake styď se že jsi na to nepřišel sám tak to urychleně vymaž ať si netrhneš ostudu stěma tvýma bludama co tu produkuješ!!!!!!!!

  A hurá do mazání a mínusování

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".