Jak zabránit škodlivé činnosti výboru?

Vložil Anonymous, 8. Listopad 2016 - 12:18 ::

Výbor soustavně a záměrně škodí společenství vlastníků i jeho členům. Jak této škodě zabránit, když jednak členové výboru mají dostatek hlasů, aby se zvolili, a současně nemáme ve stanovách ustanovení, že kandidát sám pro sebe nehlasuje.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Meggi, 11. Listopad 2016 - 18:35

  1 – chtěla bych vědět, zda může takovýto výbor uzavírat s firmou opravy na společných prostorách a nakládat s penězy „fondu oprav“. 2 – je v pořádku, že paní předsedkyně řeší nedoplatky na veřejných prostranstvích – chodba, chodník před domem … A to způsobem, aby to slyšelo co nejvíce lidí. 3 – uvádí nepravdivé údaje o placení záloh na služby (měsíčních). Vadí jí, že někteří platí až poslední den v měsíci. Což je sice pravda, ale platí přímo v bance a peníze jsou hned připsány na účet. Čili platba je sice např. 30.10., ale je zaplacena na 10.měsíc. Děkuji za odpovědi

  Vložil janica, 8. Listopad 2016 - 23:13

  Můžete sdělit, jak výbor škodí SVJ? Popište podrobně, co udělali, abychom byli v obraze.

  Vložil karel 5 (bez ověření), 9. Listopad 2016 - 1:19

  Uzavírá neschválené smlouvy, dělá si co chce. Odmítá předkládat uzavřené smlouvy a další dokumentaci.

  Vložil janica, 9. Listopad 2016 - 12:13

  Je nutno rozlišovat, jaké smlouvy. Pokud se týká smluv dodávky tepla, TUV, SV, co chcete schvalovat, když cena je daná v určité oblasti a je jediný dodavatel. V ostatních případech, pokud je to ve stanovách, může výbor uzavřít s dodavatelem smlouvu do dané výše financí za provedené opravy,servis, apod. Pokud jsou plánované větší opravy, rekonstrukce, tak k tomu je VŘ. Součástí jsou i smlouvy zhotovitele. Shromáždění schválí zhotovitele a pověří výbor k uzavření smlouvy. Smlouva má určité náležitosti, výbor dojedná splatnost faktur, reklamace, pokuty, termíny. Že by se četla celá smlouva na shromáždění, jsem neslyšela. Výbor má určitá práva, ale i povinnosti. Měl by umožnit vlastníkům náhled do veškeré dokumentace, kterou má buď u sebe nebo má ji správce.

  Vložil abc (bez ověření), 9. Listopad 2016 - 3:03

  Vy máte ve stanovách, že každou smlouvu, kterou výbor uzavírá schvaluje shromáždění? Vždyť je to zcela nepraktické. To kvůli každé smlouvě svoláte shromáždění? Asi nemáte co dělat.

  Vložil anonymmmm (bez ověření), 8. Listopad 2016 - 13:27

  Jediné řešení je,nechat se zvolit do výboru a předvést svoje umění. Výbor nejsou vlastníci? Nebo by měl výbor hlasovat proti sobě? Nerozumím otázce.

  Vložil VN (bez ověření), 8. Listopad 2016 - 13:25

  sledujte činnost výboru a pokud dojdete k závěru , že můžete výbor zažalovat , zažalujte jej. Pokud zjistíte , že usnesení shromáždění jsou v rozporu se zákony , napadněte jej u soudu. Přetáhněte příznivce výboru na svoji stranu a výbor odvolejte. Jinak to , že dle vašeho mínění výbor škodí neznamená , že tomu tak opravdu je. O mě také řada spousta mých oveček tvrdí , že jsem škodič a to z toho důvodu , že po nich chci , aby dodržovali například protipožární předpisy…

  Vložil TN (bez ověření), 8. Listopad 2016 - 16:19

  Také jsem pár žalob proti SVJ ovládaných SBD podal, ale nejsem si jistý, zda jde o vhodnou strategii, ono se to často obrátí proti žalobci, protože SBD svým ovládaným duším umí vysvětlit, že jste škodič, prudič, blázen apod. Nicméně každý si musí svá práva střežit. Kde to jde, je lepší zvolit vlastní výbor a přesvědčit lidi, že by se o svůj majetek měli starat sami.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".