Jak se přihlásit do dědického řízení? Specifický případ 5 dědiců

Vložil Bugu (bez ověření), 27. Srpen 2018 - 11:44 ::

Byt vlastnila 1 osoba A, která dlužila na příspěvcích, žaloba byla podána, zemřela, dlužila 40.000 Kč.

Byt zdědilo 5 dědiců, osoby B, C, D, E, F. Osoba B a C jsou v „celoživotní“ exekuci, osoba D má povolené oddlužení. Bonitní jsou E a F. Dluh zůstavitele osoby A postupně splácí insolvenční správce osoby D, ostatní ale generují nový dluh tím, že je byt neobsazený (nemohou se dohodnout) a neplatí příspěvky. Aktuální dluh 80.000 (vč. toho zděděného od osoby A). Byt je neprodejný.

Nyní zemřela osoba B, která sama byla v exekuci.

Její podíl zdědí dvě děti, které jsou také v „celoživotní“ exekuci (osoby G, H).

Byt tak bude vlastnit 6 osob (osoby C, D, E, F, G, H).

Budou na bytě tedy 3 exekutoři (C, G, H) a 1 insolvenční správce (D). Byt je neprodejný.

Máme dluhy osoby B přihlásit do dědického řízení a jaký podíl, když se sourozenci dlužila společně a nerozdílně? Aktuální dluh je 80.000 (vč. toho zděděného od osoby A, 40.000 Kč se zdědilo, 40.000 Kč nově vzniklo).

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 30. Srpen 2018 - 17:39

  vzniklou v rozhodném období, kdy vlastnilo byt 5 dědiců. A Vy se zamyslete co máte ve stanovách a jak zabránit navyšování dluhu. Např, naše SVJ mělo smlouvy a nyní to máme i ve stanovách, kde je i neplacení záloh důvodem k přerušení dodávky (u nás vody a tepla) a vytvořili jsme si pro to technické předpoklady (uzávěry mimo byt). Chápu, že v paneláku to jde obtížně.

  Vložil P_V (bez ověření), 27. Srpen 2018 - 19:03

  Nově vzniklé dluhy od doby, kdy byt spoluvlastní těch 5 lidí, a další placení záloh za byt, vymáhejte po libovolném jednom z těch pěti bez ohledu na podíl. Nejlépe E nebo F. Jak si to vyřídí mezi sebou, je už jejich věc. Ohledně zděděných dluhů po A tápu, snad poradí někdo jiný.

  Vložil f (bez ověření), 27. Srpen 2018 - 12:22

  Bugu,

  neuvádíte, proč by měl být byt neprodejný.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".